Artykuły

Światowe trendy i nowe technologie w medycynie

Medycyna estetyczna

Anti-Aging, czyli zabiegi które zatrzymują czas!

Definicja Anti-Aging i zabiegi przeciwstarzeniowe Warszawa

Medycyna anti-aging, inaczej przeciwstarzeniowa to  dziedzina zajmująca się wykrywaniem, zapobieganiem i leczeniem chorób związanych z wiekiem. Z kolei terminem „anti-aging” określamy wszelkie zabiegi mające na celu przeciwdziałanie procesom starzenia się organizmu oraz jego objawom. Mechanizmy te znajdują swoje odzwierciedlenie przede wszystkim w wyglądzie naszej skóry, która w największym stopniu zdradza ilość upływających lat. Stopniowo staje co raz bardziej cienka, sucha, pozbawiona jędrności, zaczynają pojawiać pierwsze zmarszczki i przebarwienia. W odpowiedzi na to współczesna medycyna anti-aging stale poszukuje nowych metod umożliwiających skuteczną walkę z oznakami starzenia. 

Proces starzenia się skóry

Fizjologicznie rozpoczyna się od około 25 roku życia i jest uzależniony od wielu czynników. Szczególną role odgrywa tutaj szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe, gdyż w znacznym stopniu przyspiesza mechanizmy starzeniowe i odpowiada za powstawanie widocznych na skórze objawów, powodując tzw. fotostarzenie. 

Z wiekiem skóra zmienia sią na każdym z jej poziomów, zaburzone zostają też jej podstawowe funkcje, a przede wszystkim możliwość regeneracji. Prawidłowe mikrokrążenie ulega zakłóceniu, czego skutkiem jest niewystarczające dostarczanie składników odżywczych do komórek we wszystkich warstwach skóry. Spada aktywność fibroblastów produkujących kwas hialuronowy oraz główne włókna podporowe. Zmniejszenie ilości kolagenu i elastyny wiąże się z wiotkością oraz pojawieniem zmarszczek i głębokich bruzd. Ponadto naczynia włosowate pękają, co uwidacznia się w postaci teleangiektazji. Pod wpływem ekspozycji na słońce dochodzi do upośledzenia komórek barwnikowych, przez co powstają nieestetyczne zmiany pigmentacyjne – plamy starcze, przebarwienia.

Terapie anti-aging Warszawa

Obecnie gabinety medycyny estetycznej oferują niezliczoną ilość zabiegów, których zadaniem jest przywrócenie młodego i zdrowego wyglądu skóry. Większość z nich skupia się zazwyczaj na doprowadzeniu do kontrolowanych uszkodzeń, koagulacji białek, czy wywołaniu stanu zapalnego. Ma to na celu zwiększenie możliwości regeneracyjnych, pobudzenie komórek do pracy i w końcu – przebudowę skóry, czyli tzw. remodeling włókien kolagenowych. Do takich procedur zaliczamy terapie i zabiegi anti aging z wykorzystaniem wszelkiego rodzaju laserów, także frakcyjnych, IPL, HIFU, radiofrekwencję mikroigłową, biostymulatory np. (Sculptra, Ellance), mocne peelingi chemiczne, mezoterapię frakcyjną, karboksyterapię, czy osocze bogatopłytkowe. Osobom,  które oczekują szybkich i w miarę trwałych efektów w przypadku głębokich zmarszczek i bruzd poleca się wypełniacze, głównie usieciowanym kwasem hialuronowym, botox oraz nici PDO.

  • Laser frakcyjny CO2 – ablacyjny, must have wśród zabiegów odmładzających, doprowadza do silnej przebudowy kolagenu, zagęszczenia i ujędrnienia skóry, redukcji zmarszczek, blizn. Wymaga kilkudniowego okresu rekonwalescencji, ale przynosi bardzo dobre rezultaty.
  • Mezoterapia igłowa – iniekcje substancji aktywnych docelowo w głąb skóry. Działanie głównie ujędrniające i profilaktyczne.
  • RF frakcyjna mikroigłowa – połączenie mikronakłuwania z jednoczesnym silnym podgrzaniem tkanki łącznej za pomocą fal radiowych. Wyraźne napięcie i pogrubienie skóry, redukcja zmarszczek. 
  • HIFU – niechirurgiczny lifting twarzy za pomocą skupionych fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu. Bardzo silne podgrzanie głębokich warstw skóry, bez naruszenia naskórka.
  • Biostymulatory – najbardziej znany kwas L-polimlekowy (Sculpra), najnowszy poliprolakton (Ellance).  W porównaniu do wypełniaczy stymulują do produkcji własnego kolagenu, gwarantując stopniowe, ale widoczne odmłodzenie skóry.
  • Osocze bogatopłytkowe – jedna z najbardziej naturalnych terapii. Czynniki wzrostu wydzielane przez trombocyty z własnej krwi pobudzają namnażanie i dojrzewanie komórek,  zmuszają je do intensywnej pracy oraz zwiększają skórny przepływ krwi.
  • Karboksyterapia – mało inwazyjna metoda polegająca na iniekcjach medycznego dwutlenku węgla. Poprawia mikrokrążenie, stymuluje produkcję kolagenu, sprawdza się w przypadku wiotkości skóry.

Medycyna Anti Aging Warszawa

Znajdź najlepszy gabinet medycyny estetycznej, który oferuje zabiegi Anti-aging „przeciw starzeniu się” (ang. anti-aging) w Warszawie i ciesz się zdrowym i młodym wyglądem skóry przez długi czas.

Zabiegi medycyny estetycznej i anti-aging mogą wykonywać lekarze medycyny estetycznej oraz dermatolodzy i stomatolodzy, a także część z nich także kosmetolodzy.

Inne polecane artykuły:

Medycyna estetyczna

Medycyna Estetyczna Warszawa

Medycyna estetyczna pozwala w bezpieczny, nieinwazyjny sposób poprawić wygląd twarzy i ciała pacjentów, usunąć niedoskonałości, a także zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry. Nastawiona jest przede wszystkim na profilaktykę oraz leczenie zaawansowanych zmian.Nowoczesne, bezpieczne technologie pozwalają uzyskać naturalny wygląd…

więcej