Artykuły

Światowe trendy i nowe technologie w medycynie

Modelowanie sylwetki

Liposukcja ultradźwiękowa, czyli VASER Lipo HD

Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo HD Warszawa – spełnij marzenie o płaskim brzuchu! Poznaj najskuteczniejszy zabieg odsysania tłuszczu i wybierz najlepszy gabinet w Warszawie

Zadowolenie z wyglądu własnego ciała jest niezwykle ważne. To, jak oceniasz swoje odbicie w lustrze, może bezpośrednio przekładać się na Twoją pewność siebie, łatwość nawiązywania kontaktów, samopoczucie i radość z życia. Jeżeli zmagasz się z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej na brzuchu, boczkami i nieestetycznymi fałdkami, być może doświadczyłeś wielu krępujących sytuacji – na plaży, basenie czy w sklepowej przymierzalni, kiedy nie mogłeś dobrać odpowiedniego dla siebie stroju. Marzysz o tym, by już nigdy się one nie powtórzyły? Poznaj innowacyjny zabieg Vaser Lipo HD i pokochaj swoje ciało.

Dlaczego tak trudno jest schudnąć na brzuchu?

Pomimo tego, że kanony piękna zmieniały się wielokrotnie w ciągu ostatnich stuleci, uznaje się, że to współczesne standardy są tymi optymalnymi. Obecnie idealna sylwetka charakteryzuje się atletycznymi kształtami, delikatnie zarysowanymi mięśniami i niewielką ilością tkanki tłuszczowej. Piękno utożsamiane jest ze zdrowiem i dobrą kondycją.

Utrzymanie sylwetki w nienagannym stanie wymaga dzisiaj regularnej aktywności fizycznej i przestrzegania zasad zdrowej diety. Niestety, często wysiłki te okazują się niewystarczające w walce z tkanką tłuszczową, zgromadzoną w okolicy brzucha. Dlaczego?

U części osób organizm zaciekle broni swoich zasobów tłuszczowych, zgromadzonych pomiędzy skórą a powięzią (błoną, która otacza mięśnie), traktując je jako zabezpieczenie na czas głodu. Ilość powierzchniowej tkanki tłuszczowej regulowana jest przez hormony, m.in. leptynę. Jeżeli w organizmie dochodzi do zaburzenia ich wytwarzania lub odbierania przez receptory podwzgórzowe, wystąpić mogą problemy z nadwagą lub otyłością – pomimo stosowania niskokalorycznych diet i spędzania długich godzin na siłowni. Często jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie skorzystanie z pomocy medycyny estetycznej.

Vaser Lipo HD – innowacyjna metoda liposukcji

Vaser Lipo HD to metoda liposukcji ultradźwiękowej, która zrewolucjonizowała chirurgię estetyczną. Zabieg pozwala nie tylko na precyzyjne usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale także na wymodelowanie sylwetki i uzyskanie najwyższej jakości piękna. Z tego względu jego twórcy – dr Alfred Hyos oraz dr John Millard – określili jego efekty jako High Definition.

Na czym polega innowacyjność liposukcji Vaser HD? Podczas zabiegu lekarz może regulować nasilenie, z jakim rozbijana jest tkanka tłuszczowa w poszczególnych okolicach ciała i tym samym dosłownie w niej „rzeźbić”. W ten sposób możliwe jest uzyskanie krzywizn, wgłębień czy bruzd charakterystycznych dla sportowej, atletycznej sylwetki

Kto może skorzystać z zabiegu Vaser Lipo HD?

Zabieg liposukcji Vaser HD przeznaczony jest dla osób dorosłych, które mają problem z pozbyciem się nadmiaru podskórnej tkanki tłuszczowej, pomimo aktywności fizycznej i przestrzegania zasad zdrowego odżywiania. 

Przed zabiegiem należy odbyć wizytę kwalifikacyjną, podczas której lekarz wykluczy ewentualne przeciwwskazania (np. ciąża, cukrzyca, choroby serca, choroby układu oddechowego, przewlekłe choroby skóry czy zaburzenia krzepnięcia krwi) i zleci listę badań laboratoryjnych, jakie należy wykonać przed liposukcją. Jeżeli wyniki badań okażą się nieprawidłowe, zabieg zostanie odroczony do czasu, kiedy zostaną one unormowane.

Liposukcja Vaser HD – ile trwa zabieg?

Vaser Lipo HD zalicza się do zabiegów „chirurgii jednego dnia”. Oznacza to, że nie wymaga on długotrwałego pobytu w szpitalu, a powrót pacjenta do domu następuje tego samego dnia, w którym przeprowadzono liposukcję.

Zabieg liposukcji, w zależności od ilości tkanki tłuszczowej, trwa około 2-3 godzin. Po tym czasie pacjent pozostaje na krótkiej obserwacji. Wyjście do domu następuje po około 5 godzinach od rozpoczęcia zabiegu.

Po liposukcji pacjent zgłasza się na wizyty kontrolne, zgodnie z zaleceniami lekarza. Każda z nich odbywa się w trybie ambulatoryjnym.

Vaser Lipo HD – jak wygląda zabieg liposukcji brzucha?

Pierwszym etapem zabiegu jest podanie pacjentowi znieczulenia przez anestezjologa. Liposukcja wykonywana w znieczuleniu miejscowym połączonym z sedacją, która pozwala pacjentowi zachować komfort, spokój i rozluźnienie na cały czas trwania zabiegu. 

Następnie, na wyznaczonym obszarze ciała lekarz wykonuje kilka niewielkich nacięć, przez które wprowadza środek znieczulający – wprost do tkanki tłuszczowej. Kiedy znieczulanie zostanie zakończone, przez te same nacięcia wprowadza się sondy generujące ultradźwięki. Ich energia powoduje rozbijanie komórek tłuszczowych i ich emulsyfikację (zmianę w stan półpłynny), a zarazem jest bezpieczna dla okolicznych naczyń oraz nerwów. To właśnie na tym etapie lekarz modeluje kształt brzucha, tworząc krzywizny, bruzdy oraz zgłębienia – zgodnie z efektem, na jaki liczy pacjent.

Ostatnim etapem zabiegu liposukcji Vaser Lipo HD jest odessanie oddzielonego, półpłynnego tłuszczu. Również do procedury tej używa się delikatnych narzędzi, które minimalizują ryzyko uszkodzenia okolicznych tkanek.

Jeżeli to konieczne, pacjentowi zakładane są cienkie, plastikowe dreny, które usuwa się po 2-3 dniach od zabiegu.

Liposukcja brzucha Vaser HD a przeszczep tłuszczu

Tkanka tłuszczowa, która została odessana podczas liposukcji Vaser HD, po odpowiednim oczyszczeniu i przygotowaniu, może zostać przeszczepiona w inny obszar ciała. Obydwa zabiegi wykonywane są podczas jednego pobytu na sali operacyjnej.

Przeszczep tłuszczu (komórek tłuszczowych) wykonuje się najczęściej w celu powiększenia piersi lub pośladków, wymodelowania ust, wygładzenia zmarszczek, poprawienia wyglądu dłoni, dekoltu, ramion czy narządów płciowych. Ze względu na wykorzystanie materiału pochodzącego z ciała pacjenta, przeszczepy tego typu są bardzo dobrze tolerowane przez organizm. Efekty uzyskane dzięki przeszczepowi tłuszczu są naturalne i długotrwałe. 

Rekonwalescencja po zabiegu liposukcji brzucha Vaser HD

Pacjent, u którego wykonana została liposukcja, opuszcza klinikę w specjalnym, uciskowym ubranku pooperacyjnym, które wpływa na ograniczenie krwawienia, zmniejszenie obrzęku oraz prawidłowe modelowanie sylwetki. Ubranko uciskowe należy nosić przez około 4 tygodnie.

Ze względu na to, że zabieg Vaser Lipo HD wymaga wykonania zaledwie kilku niewielkich nacięć na skórze, rekonwalescencja trwa dość krótko i przebiega łagodnie. Przez około 2 tygodnie po liposukcji w operowanych miejscach może występować zasinienie – jest to zjawisko normalne i nie powinno budzić ono niepokoju. Zasinienie samoistnie zniknie.

Zaleca się, aby już od pierwszego dnia po liposukcji, przeprowadzać masaż limfatyczny okolic, z których odsysana była tkanka tłuszczowa. Masaże należy kontynuować przez około 6 miesięcy po przeprowadzonym zabiegu. Zalecane jest również korzystanie z zabiegów karboksyterapii, które wzmacniają rezultat liposukcji.

Pełny efekt liposukcji Vaser HD można ocenić po pół roku od zabiegu. Wtedy też podjąć można decyzję o kolejnych zabiegach, które poprawią wygląd sylwetki, np. plastyce powłok brzucha (jeżeli po liposukcji pojawił się nadmiar skóry) czy liposukcji innych obszarów ciała. W określonych przypadkach można również podjąć decyzję o ponownym wykonaniu liposukcji na tym samym obszarze ciała – w celu wzmocnienia efektów poprzedniego zabiegu, jeżeli z jakiegoś powodu nie są one satysfakcjonujące.

Vaser Lipo HD – czy jest to zabieg bezpieczny?

Ze względu na to, że do zabiegu Vaser Lipo HD kwalifikowani są pacjenci w dobrym stanie zdrowia, powikłania ogólne zdarzają się bardzo rzadko

Ewentualne powikłania pooperacyjne związane są najczęściej z nieprzestrzeganiem zaleceń lekarza. U pacjentów, którzy nie noszą uciskowego ubranka, może wystąpić wzmożone krwawienie, które w skrajnych przypadkach może wymagać interwencji lekarskiej.

Vaser Lipo HD to rewolucja w chirurgii estetycznej. Dzięki możliwości jednoczesnego odsysania tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki, jego efekty potrafią być naprawdę spektakularne. Pamiętaj jednak, że liposukcja to zabieg operacyjny, który wymaga solidnego przemyślenia, przygotowania się na ewentualne powikłania i sumiennego przestrzegania wszystkich zaleceń lekarza. Nie warto poddawać się zabiegowi pod wpływem chwili czy traktować go jako rozwiązania łatwiejszego niż zdrowa dieta i aktywność fizyczna.

Przed liposukcją należy wykonać następujące badania: Badania z krwi: Morfologia, Próby wątrobowe (ASPAT, ALAT), Koagulogram (INR), Lipidogram, Glukoza, Jonogram oraz inne, które zleci lekarz w podczas konsultacji.

Czy po zabiegu pozostają ślady?

Po wykonanej liposukcji VASER nie pozostają praktycznie żadne ślady – nacięcia w trakcie zabiegu są milimetrowe i po pewnym czasie zanikają.

Obecnie liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo HD jest wykonywana w wielu klinikach w Warszawie.

Inne polecane artykuły:

Medycyna estetyczna

Medycyna Estetyczna Warszawa

Medycyna estetyczna pozwala w bezpieczny, nieinwazyjny sposób poprawić wygląd twarzy i ciała pacjentów, usunąć niedoskonałości, a także zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry. Nastawiona jest przede wszystkim na profilaktykę oraz leczenie zaawansowanych zmian.Nowoczesne, bezpieczne technologie pozwalają uzyskać naturalny wygląd…

więcej