Artykuły

Światowe trendy i nowe technologie w medycynie

Chirurgia estetyczna

Los Deline (Aquafilling) Zawieszona dystrybucja!!

Oświadczenie dystrybutora Los Deline

W dniu 17 lipca 2019 r. wyłączny dystrybutor produktu Los Deline (dawniej Aquafilling), firma Concept Med Sp. z o.o. wydał oświadczenie o zawieszeniu dystrybucji wyrobu medycznego Los Deline do czasu wyjaśnienia przez producenta elementów wpływających na bezpieczeństwo stosowania wyrobu.

Oświadczenie dystrybutora ze strony produktu

W związku z doniesieniami dotyczącymi produktu Los Deline (dawniej Aquafiling), firma Concept Med Sp. z o.o., będąca oficjalnym dystrybutorem Los Deline na terenie Polski (zgłoszonego do URPLWMiPB dnia 30.08.2018 r.), podjęła decyzję, że do czasu wyjaśnienia przez producenta BIOTRH s. r. o., Lyčkovo námesti 508/7, Praga, 186 00, Republika Czeska, elementów wpływających na bezpieczeństwo stosowania wyrobu, firma Concept Med. Sp. z o. o. zawiesza dystrybucję wyrobu medycznego Los Deline nr CE 2195, ISO 13485.

W 2017 roku BIOTRH s.r.o. zakupiła know-how w zakresie produkcji hydrofilowego żelu od firmy Matrixcell s.r.o, obecnie wprowadzanego do obrotu pod marką Los Deline™. Aquafilling to wciąż marka Matrixcell s.r.o. Jest to ten sam wyrób medyczny pod inną marką.

Aquafilling Bodyline

Preparat przez wiele lat nazwał się Aquafilling Bodyline i był dostępny w wielu placówkach medycznych zajmujących się powiększaniem piersi w Polsce.

Aquafilling® bodyline to innowacyjny preparat modelującym, stosowanym między innymi do powiększania biustu.

Aquafilling® bodyline jest żelem hydrofilowym, który składa się w 98 % z soli fizjologicznej i 2% poliamidu. Wskazania do użycia Aguafilling® bodyline jest asymetria piersi, zwiększenie objętości oraz poprawa kształtu piersi, korekta defektów piersi, np. wyrównanie ubytków po zabiegach.

Efekt po zabiegu z wykorzystaniem Aquafilling® bodyline utrzymuje się co najmniej 5 lat. Końcowy efekt zabiegu można zaobserwować  już po 7 dniach – po zniknięciu obrzęku  oraz po absorpcji roztworu podawanego jako znieczulenie miejscowe. Zabieg modelowanie biustu trwa około godziny.  

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym przy asyście anestezjologa.

reparat Aquafilling® bodyline jest wstrzykiwany do tkanek miękkich, zgodnie z opracowanymi technikami podania za pomocą igły lub kaniuli, co minimalizuje ryzyko doznania urazu podczas zabiegu.

Jest to zabieg o niewielkiej inwazyjności, dlatego Pacjentka może wrócić do domu bezpośrednio po zabiegu. Do codziennych czynności może wrócić już 24 godziny po zabiegu. Okres rekonwalescencji jest bardzo krótki i bezbolesny. Ze względu na brak chirurgicznych nacięć do minimum zmniejszone jest ryzyko powstania blizn i bliznowców.

Aquafilling® bodyline nie powinien być stosowany u osób, które: cierpią  na ciężkie i przewlekłe choroby somatyczne, mają problem z krzepliwością krwi, infekcje i stany zapalne skóry, choroby nowotworowe, oraz nie tolerują lub mają alergię na niektóre leki.

Pacjent może zmieniać opatrunek samodzielnie, stosując codziennie przez 6-7 dni zwykły preparat odkażający i jałowy plaster. Należy przy tym zachować szczególną ostrożność i delikatnie obchodzić się z miejscem podania preparatu. Bardzo ważne jest, aby nie myć wodą bieżącą miejsca wkłucia przez 5-7 dni.

Po zabiegu wskazane jest noszenie bielizny modelującej przez okres 3-4 tygodni. Wykonywanie delikatnego masażu okolic poddanych zabiegowi według zaleceń lekarza, unikanie spania na brzuchu, unikanie ucisku, unikanie ćwiczeń, które są związane z napinaniem partii mięśniowych, niekorzystanie z sauny i solarium przez pierwszy miesiąc od zabiegu. Pacjentka powinna zgłosić się na wizytę kontrolną zgodnie z zaleceniami lekarza.

Zaletami zabiegu:

  • naturalny wygląd – w przeciwieństwie do implantów, preparat jest niewyczuwalny w dotyku oraz nie są widoczne kontury występowania preparatu.
  • mało inwazyjny zabieg – szybki powrót do codziennych aktywności.
  • długotrwały efekt – przynajmniej na 5 lat.
  • bezpieczny dla organizmu.

Inne polecane artykuły:

Medycyna estetyczna

Medycyna Estetyczna Warszawa

Medycyna estetyczna pozwala w bezpieczny, nieinwazyjny sposób poprawić wygląd twarzy i ciała pacjentów, usunąć niedoskonałości, a także zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry. Nastawiona jest przede wszystkim na profilaktykę oraz leczenie zaawansowanych zmian.Nowoczesne, bezpieczne technologie pozwalają uzyskać naturalny wygląd…

więcej