Artykuły

Światowe trendy i nowe technologie w medycynie

Medycyna

Masaż Lomi Lomi

Lomi lomi to tradycyjny masaż hawajski, który wykorzystuje kombinację technik masażu, olejków orzechowych, a także elementy oddechu i tańca, aby przywrócić energię i uspokoić ciało. Znany jest również jako masaż „kochających rąk”. Nazwa ta pomaga wyjaśnić jego zasady – masaż działa delikatnie, ale głęboko w mięśniach za pomocą ciągłych, płynnych pociągnięć, pozwalając odbiorcy na relaks i poddanie się pielęgnującemu dotykowi.

Lomi lomi opiera się na przekonaniu, że wspomnienia są przechowywane nie tylko w mózgu i umyśle, ale także w każdej komórce ludzkiego ciała. Długie, ciągłe pociągnięcia masażu mają pomóc ciału uwolnić się od starych wzorców i zachowań, które mogą powodować tyle samo stresów i napięć, co napięcie mięśni.

Lomi Lomi Warszawa
‚Lomi lomi’ oznacza po hawajsku „pocierać” i odzwierciedla szerokie, płynne pociągnięcia wykonywane palcami, kciukami, dłońmi, ramionami i łokciami. Olejki makadamia, palmowy i kokosowy są zwykle używane jako środki nawilżające w masażu lomi lomi, aby zapewnić gładkość pociągnięć i odżywić skórę.

Wielu wierzy, że uzdrawiająca sztuka Lomi lomi została przywieziona na Hawaje przez najwcześniejszych polinezyjskich osadników, podczas gdy inni uważają, że jest ona głęboko przesiąknięta praktyką „żywego aloha” – przeniesioną ze starożytnych Hawajów i mistycznej krainy Mu. Hawajski masaż lomi lomi może być również określany jako Kahuna bodywork.

Korzyści z masażu Lomi lomi


Lomi lomi ma na celu traktowanie ciała i umysłu jako jednej całości. Przykładowe korzyści z masaż dla Ciebie to:

  • redukuje stres
  • uwalnia napięcie mięśniowe
  • wspomaga przepływ krwi i limfy
  • eliminuje odpady i pobudza wydzielanie toksyn
  • odmładza ciało
  • zaszczepia poczucie spokoju, harmonii i dobrego samopoczucia
  • poprawia rytm snu

Na Hawajach lomi lomi jest używane do leczenia dzieci z rozstrojem żołądka i uspokajania kobiet podczas porodu. Celem terapeuty lomi lomi nie jest uzdrowienie samego siebie, ale ułatwienie uzdrowienia – umożliwienie uzdrowienia.

Czego można się spodziewać po masażu lomi lomi


Tradycyjnie, masaż lomi lomi jest wykonywany na ręcznie tkanej macie na podłodze. Jednakże, możesz znaleźć się również na profesjonalnym stole do masażu.

Rytuał Lomi lomi zazwyczaj rozpoczyna się okresem bezruchu między terapeutą a odbiorcą, czasami z rękami terapeuty spoczywającymi lekko na plecach odbiorcy. Podczas tego momentu spokoju, tradycyjny praktyk lomi lomi wypowie błogosławieństwo lub modlitwę, prosząc o jakiekolwiek uzdrowienie, które jest potrzebne.

Terapeuta będzie pracować intuicyjnie z ciałem, z płynnymi, rytmicznymi pociągnięciami, aby uwolnić i przesunąć napięcia. Nie ma ustalonego formatu samego masażu, więc żadne dwa masaże hawajskie nie są takie same. Zabieg może być powolny i relaksujący lub szybszy i bardziej ożywczy, w zależności od tego, jak zareaguje Twoje ciało. Może się okazać, że terapeuta masuje dwie różne części ciała jednocześnie – ma to na celu powstrzymanie mózgu od skupiania się na jednym obszarze, a tym samym pomaga w relaksacji. Czasami lomi lomi jest wykonywane przez dwóch terapeutów jednocześnie, aby wzmocnić efekt.

Twój masażysta może wykonywać pociągnięcia całym ciałem lub pod ciałem, lekko rozciągać kończyny i ostrożnie obracać stawy. Uważa się, że techniki te uwalniają przepływ energii, a terapeutka wykonuje je bardzo delikatnie, pozostając w strefie twojego komfortu i poziomu oporu.

Nie zdziw się, jeśli terapeuta – szczególnie jeśli jest to tradycyjny praktyk lomi lomi – będzie nucił w różnych momentach podczas masażu. Nucenie ma na celu wytworzenie wzmocnionej i wibrującej energii, co sprzyja uwalnianiu blokad w ciele. Również techniki taneczne i ruchy hula są ważne dla utrzymania wysokiego przepływu energii.

Gorąca rada!


Jednym z luksusów każdego tradycyjnego masażu jest myśl o jego geograficznym pochodzeniu. Pomyśl o lomi lomi jak o swoim własnym kawałku Hawajów, wyobraź sobie siebie w pokoju zabiegowym obok kilometrów piaszczystej plaży i poczuj, jak jego wakacyjne efekty działają jak magia!

Później


Po masażu hawajskim poczujesz się błogo zrelaksowany i dopieszczony od stóp do głów. Zanim wrócisz do świata rzeczywistego, znajdź czas, aby nacieszyć się tym, co po masażu, i zanurzyć się w basenie lub wziąć spokojny prysznic. Jeśli masz szczęście być na Hawajach, dlaczego nie usiąść między piaskiem a oceanem i nie pozwolić, aby fale wprowadziły cię w głębszy, ciepły i luksusowy spokój.

Czas trwania i cena

Rytuał lomi lomi trwa około 2 godzin, a jego cena w Warszawie wynosi od 250 zł do 450 zł.

W artykule zdjęcia z masażu wykonanego w Ciało Świadomości oferującego masaż lomi lomi, a także masaże dla kobiet w ciąży i medytację w Warszawie.

Inne polecane artykuły:

Medycyna estetyczna

Medycyna Estetyczna Warszawa

Medycyna estetyczna pozwala w bezpieczny, nieinwazyjny sposób poprawić wygląd twarzy i ciała pacjentów, usunąć niedoskonałości, a także zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry. Nastawiona jest przede wszystkim na profilaktykę oraz leczenie zaawansowanych zmian.Nowoczesne, bezpieczne technologie pozwalają uzyskać naturalny wygląd…

więcej