Artykuły

Światowe trendy i nowe technologie w medycynie

Medycyna

Mężczyzna w gabinecie medycyny estetycznej – zabiegi, z których chętnie korzystają panowie

Najczęściej wykonywane zabiegi medycyny estetycznej u mężczyzn

Utarło się przekonanie, że z zabiegów medycyny estetycznej korzystają wyłącznie kobiety. Ten stereotyp łamią jednak współcześni mężczyźni, którzy coraz chętniej oddają się w ręce lekarzy i kosmetologów. Nic w tym dziwnego, ponieważ zabiegi, jakie oferują dobre kliniki medycyny estetycznej, pozwalają uzyskać naprawdę zdumiewające, a przy tym naturalne efekty. Panowie chętnie wybierają kuracje, które m.in.: niwelują oznaki starzenia się skóry, redukują nadpotliwość, pozwalają uzyskać wymarzoną sylwetkę, zatrzymać łysienie oraz pozbyć się żylaków. Medycyna estetyczna oferuje panom także zabiegi powiększania penisa czy pozbywania się ginekomastii.

Ciekawostka! Raport przygotowany przez Amerykańskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej pokazuje, że liczba mężczyzn decydujących się na skorzystanie z usług specjalistów w gabinetach medycyny estetycznej wzrosła o 106% w ciągu ostatnich kilkunastu lat.

Gładka skóra bez blizn, trądziku czy przebarwień – peelingi medyczne dla panów 

Żeby skóra twarzy i ciała była gładka i bez niedoskonałości, należy regularnie ją złuszczać. Złuszczanie pomaga pozbyć się z naskórka zalegających na nim martwych komórek skóry. Sprawia to, że składniki odżywcze zawarte w kosmetykach, mają ułatwioną drogę pod powierzchnię skóry. W domowych warunkach można wykonywać peelingi dostępne w drogeriach czy aptekach. Ich działanie nie jest jednak wystarczająco skuteczne, by pozbyć się poważniejszych problemów ze skórą, takich jak blizny, zmarszczki, przebarwienia, zmiany potrądzikowe czy mocno zanieczyszczone pory. Takie działanie mają peelingi medyczne, z których mogą oczywiście korzystać – i korzystają – zarówno panie, jak i panowie.

Peelingi medyczne polegają na złuszczaniu naskórka i głębszych warstw skóry – wykorzystuje się do tego substancje chemiczne, które aplikuje się na skórę twarzy lub ciała (np. pleców w celu pozbycia się niedoskonałości).

Działanie peelingów medycznych, np. Yellow Peel, Pyruvic Peeling 40 Strong czy Glycolic Acid Masque 24%, jest następujące:

 • Redukują zmiany potrądzikowe,
 • Niwelują łojotok,
 • Redukują przebarwienia,
 • Zmniejszają drobne zmarszczki,
 • Zmniejszają objawy łojotokowego zapalenia skóry,
 • Oczyszczają i zmniejszają rozszerzone pory,
 • Napinają i odżywiają skórę.

Permanentna depilacja i redukcja niedoskonałości skóry – zabiegi laserowe

Laser frakcyjny pomaga pozbyć się wielu dolegliwości, które w znacznej mierze dotykają panów. Są nimi m.in.:

 • Blizny potrądzikowe, przebarwienia, drobne zmarszczki, rozstępy – specjalista z dziedziny medycyny estetycznej przy pomocy specjalistycznej aparatury poddaje skórę działaniu lasera. Rozproszone światło lasera w sposób kontrolowany wywołuje drobne uszkodzenia w skórze. Dzięki temu niemal od razu rozpoczyna się produkcja nowych włókien kolagenowych.
 • Nadmierne owłosienie – przy pomocy lasera frakcyjnego możliwe jest także trwałe usunięcie owłosienia z wybranych partii ciała. Możliwe jest więc usunięcie nadmiernego owłosienia z ramion, klatki piersiowej, pach, pleców czy miejsc intymnych. Jak działa laser w tym wypadku? Jego wiązka, skierowana na skórę, „wykrywa” ciemny barwnik, który znajduje się w cebulkach włosowych i trawle je niszczy.

Redukcja nadpotliwości 

Nadmierna potliwość to krępująca dolegliwość, na którą skarży się wiele mężczyzn. Mokre pachy, dłonie, plecy czy stopy to kłopot m.in. panów aktywnych, a także żyjących w stresie, napięciu i pośpiechu. Na szczęście zabiegi medycyny estetycznej mogą zniwelować ten problem.

Do najpopularniejszych metod leczenia nadpotliwości należą:

 • Metoda laserowa lub ultradźwiękowa – gruczoły potowe, które znajdują się w skórze, zostają trwale uszkodzone, a następnie usunięte.
 • Leczenie nadpotliwości botoksem – toksyna botulinowa wstrzykiwana w skórę przerywa przewodnictwo włókien nerwowych, które zaopatrują gruczoły potowe. W ten sposób gruczoły przestają wytwarzać pot. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się 6-12 miesięcy.

Modelowanie twarzy wypełniaczami

Wolumetria to przywracanie objętości. Zabieg polega na podaniu wypełniacza np kwasu hialuronowego w okolicach policzków. Zabieg przywraca owal twarzy, likwiduje chomiczki i odmładza.

Mężczyźni również chętnie sięgają po toksynę botulinową. Botox u panów jest stosowany do wygładzania zmarszczek mimicznych – zmarszczek pomiędzy brwiami, zmarszczek poprzecznych czoła oraz zmarszczek wokół oczu. 

Usuwanie żylaków i pajączków 

Żylaki to problem nie tylko kobiet. Aż 40% panów w wieku 30-50 lat boryka się z problemem nieestetycznych pajęczyn czy wystających, niebieskich nitek. Żylaki i drobne, popękane naczynka można usunąć podczas zabiegów tzw. skleroterapii. 

Zabiegi Skleroterapii żylaków polegają na otrzykiwaniu naczyń specjalistycznym roztworem. Wstrzyknięty w światło naczynia preparat powoduje obkurczanie, a następnie zamknięcie naczynia. Zabiegi te są bezbolesne, nieinwazyjne i krótkotrwałe. Zwykle nie trwają więcej niż 30-40 minut.

Redukcja łysienia i spowolnienie starzenia się skóry – mezoterapia 

Mezoterapia może pomóc uporać się z łysieniem i wypadaniem włosów, a także z pojawiającymi się na skórze oznakami starzenia. Wszystko dzięki substancjom aktywnym, które dostarczane są bezpośrednio w głębokie warstwy skóry przy pomocy cieniutkich igieł.

Preparaty, jakie wykorzystuje się do mezoterapii, są dobierane do potrzeb pacjentów. Mogą to być substancje zawierające składniki, takie jak: komórki macierzyste, kwas hialuronowy, koenzymy, l-karnitynę, biotynę, kwasy nukleinowe czy minerały i witaminy.

Redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej – liposukcja 

Liposukcja (odsysanie tłuszczu) to zabieg, który pozwala pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała, a także na wymodelowaniu sylwetki. Mężczyźni chętnie korzystają z zabiegów liposukcji brzucha, boczków, czy ud. Dużą popularnością cieszy się także liposukcja ginekomastii (ginekomastia to przerost tanki tłuszczowej gruczołowej i włóknistej w obrębie klatki piersiowej).

Popularna wśród mężczyzn jest również liposukcja ultradźwiękowa HD. Umożliwia ona rzeźbienie w tkance tłuszczowej w taki sposób, by uzyskać wgłębienia i bruzdy charakterystyczne dla atletycznej sylwetki.

Opadające powieki

Wielu mężczyzn decyduje się również na poprawę w tej części twarzy. Począwszy od lekkiego uniesienia brwi przy pomocy toksyny botulinowej, przez nieinwazyjną plazmę (zabieg obkurczenia skóry powiek), a kończąc na bleforapolastyce powiek z zakresu chirurgii estetycznej.

Powiększanie penisa

Mimo iż nadal wiele osób traktuje urologię estetyczną jako temat tabu, rośnie grupa mężczyzn odwiedzających gabinety specjalistów z tej dziedziny. Zabiegi powiększania penisa wykonuje się współcześnie w sposób mało inwazyjny i bezpieczny. Wykorzystuje się do tego kwas hialuronowy lub autologiczną tkankę tłuszczową (pobraną z ciała pacjenta i specjalnie opracowaną) – preparaty te wstrzykuje bezpośrednio w ciało. Efekty zabiegu widoczne są po około 2-3 tygodniach i utrzymują się do 2 lat.

Panowie stanowią coraz liczniejszą grupę osób, które odwiedzają gabinety medycyny estetycznej. Należy więc zerwać ze stereotypem, że zabiegi, które mają na celu poprawę wyglądu, a co za tym idzie samopoczucia i jakości życia, przeznaczone są tylko dla kobiet. Panowie, tak samo, jak panie, mogą korzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej.

Warto zwrócić też uwagę, że większość zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest taka sama zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Z doświadczenia wiemy jednak, że panowie lubią zabiegi szybkie i bardzo skuteczne, dlatego polecamy im szczególnie takie menu zabiegów, które nie wymaga wielu powtórzeń.

Inne polecane artykuły:

Medycyna estetyczna

Medycyna Estetyczna Warszawa

Medycyna estetyczna pozwala w bezpieczny, nieinwazyjny sposób poprawić wygląd twarzy i ciała pacjentów, usunąć niedoskonałości, a także zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry. Nastawiona jest przede wszystkim na profilaktykę oraz leczenie zaawansowanych zmian.Nowoczesne, bezpieczne technologie pozwalają uzyskać naturalny wygląd…

więcej