Artykuły

Światowe trendy i nowe technologie w medycynie

Modelowanie sylwetki

Nie możesz schudnąć? Poznaj 5 przeszkód na drodze do pięknej sylwetki

Kolejna dieta, kolejne wyrzeczenia, kolejna porażka… Jeśli mimo wielokrotnych prób utraty zbędnych kilogramów wskazówka wagi ani drgnie, być może warto poszukać przyczyn takiego stanu rzeczy głębiej. Często zdarza się, że powody kłopotów z redukcją wagi leżą zupełnie gdzie indziej niż nam się wydaje.

Chcesz wiedzieć, jakie są najczęstsze (i najmniej oczywiste) przeszkody w uzyskaniu wymarzonej sylwetki? Podpowiadamy.

Masz problemy z tarczycą

Bardzo często zdarza się, że nadwaga jest spowodowana kłopotami z tarczycą. Jeśli tarczyca wydziela zbyt mało hormonów, Twój metabolizm może znacznie zwolnić. Efektem takiego stanu rzeczy będzie tycie. Nawet mimo racjonalnej diety i regularnej porcji ruchu. Niedoczynność tarczycy, oprócz nadwagi, powoduje także zmęczenie oraz obrzęki twarzy.

Aby wyeliminować taką przyczynę, wykonaj badania diagnostyczne, które umożliwią określenie stanu Twojej tarczycy.

Kłopoty z wagą i niemożność utraty zbędnych kilogramów mogą też być związane z zespołem policystycznych jajników (PCOS), najczęstszym zaburzeniem kobiet w wieku rozrodczym. Charakterystycznym objawem tej dolegliwości są nieregularne miesiączki – rzadkie i bardzo skąpe. Czasem pojawia się zarost na twarzy, łysienie, a u połowy kobiet kłopoty z wagą.

Pijesz zbyt mało wody

Czy wiesz, że aby skutecznie schudnąć powinnaś wypijać minimum 40ml wody na kilogram masy ciała? Podczas diety z komórek tłuszczowych „wytapiają się” toksyczne substancje, które należy jak najszybciej usunąć z organizmu. Jak nietrudno zgadnąć, najlepiej poradzi sobie z tym właśnie woda.

Dodatkowo, picie dużych ilości wody skutecznie zmniejszy uczucie głodu powodując, że sięgniesz po mniejszą niż zwykle porcję posiłku.

Stosujesz antykoncepcję hormonalną

Składniki niektórych pigułek antykoncepcyjnych mogą spowodować nie tylko problemy z utratą wagi, ale również tycie. Regularne zażywanie pigułek może przełożyć się na zwolnienie przemiany materii oraz zatrzymanie wody w organizmie. Efektem takiego stanu rzeczy jest uczucie napuchnięcia i ciężkości.

Jeśli podejrzewasz, że dokładnie tak dzieje się w Twoim przypadku zastanów się nad zmianą tabletek. Choć skuteczna ochrona przed niechcianą ciążą jest ogromnie ważna, dobre samopoczucie i atrakcyjny wygląd powinny iść z nią w parze, a nie wzajemnie się wykluczać.

Bierzesz leki na cukrzyce lub nadciśnienie

Wiele lekarstw na cukrzycę i nadciśnienie może powodować nadmierny przyrost tkanki tłuszczowej. Przyczyną tycia jest nie tylko nadmierne zatrzymanie wody w organizmie i wzmożony apetyt, ale również uczucie zmęczenia i znużenia, skutecznie zniechęcające do podjęcia jakiekolwiek aktywności fizycznej.

Żyjesz w permanentnym stresie

Jeśli żyjesz w nieustannym napięciu może się okazać, że… nieświadomie zajadasz stres. Intensywnie pracując sięgasz po zdrowe, lecz jakże kaloryczne orzechy, a najlepszym towarzyszem wieczorów staje się kubełek czekoladowych lodów.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie w tej sytuacji zdrowsze i bardziej konstruktywne rozładowywanie napięcia. Wieczorny basen,  długi spacer z psem, a może szalone tańce w rytmie latino? Gwarantujemy, że takie aktywności przysłużą się nie tylko Twojemu samopoczuciu,a le również figurze.

Twoja dieta jest uboga w wapń

Kolejnym czynnikiem, który może wywołać problemy ze zrzuceniem zbędnych kilogramów

są… wahania poziomu wapnia.

To właśnie wapń pomaga regulować tempo i ilość magazynowanego w organizmie tłuszczu. Wpływa także na przyspieszenie pozbywania się zbędnej tkanki tłuszczowej z okolic brzucha.

Gdzie szukać wapnia? Doskonałym źródłem tego cennego pierwiastka są: sok pomarańczowy, sok pomidorowy, mleko i nabiał, a także migdały.

Przeczytaj również o zabiegu liposukcji, ponieważ liposukcja to obecnie najskuteczniejsza metoda rzeźbienia sylwetki w krótkim czasie

Inne polecane artykuły:

Medycyna estetyczna

Medycyna Estetyczna Warszawa

Medycyna estetyczna pozwala w bezpieczny, nieinwazyjny sposób poprawić wygląd twarzy i ciała pacjentów, usunąć niedoskonałości, a także zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry. Nastawiona jest przede wszystkim na profilaktykę oraz leczenie zaawansowanych zmian.Nowoczesne, bezpieczne technologie pozwalają uzyskać naturalny wygląd…

więcej