Artykuły

Światowe trendy i nowe technologie w medycynie

Chirurgia estetyczna

Dlaczego decydujemy się na operacje plastyczne?

Chociaż temat chirurgii plastycznej wywołuje wciąż duże emocje, można zauważyć, że coraz więcej osób decyduje się na wykonanie na sobie operacji plastycznych. Co ciekawe, pomimo wielu stereotypów, wśród takich osób znajdują się nie tylko kobiety, ale także spora grupa mężczyzn.

Przyczyny poddawania się operacjom plastycznym

Można wyróżnić kilka zasadniczych przyczyn poddawania się operacjom plastycznym. Przede wszystkim operacje plastyczne poprawiają samopoczucie sprawiając, że można się dzięki nim poczuć atrakcyjnie. Poddanie się takiej operacji przez osoby, które posiadają partnera lub partnerkę, jest w stanie na nowo ożywić związek, natomiast wśród osób samotnych – zwiększyć pewność siebie, ułatwiając nawiązywanie kontaktów i znalezienie sobie drugiej połówki. Operacje plastyczne mogą służyć nie tylko poprawianiu tego, co stworzyła natura. Osoby powyżej 40 roku życia są w stanie dzięki nim także zatrzymać upływający czas, szczególnie poddając się operacjom wykonywanym na skórze.

Chociaż operacje plastyczne kojarzone są głównie z poprawianiem urody (jak np. operacje twarzy, piersi, intymnych części ciała czy odsysania tłuszczu), również częstą przyczyną poddawania się takim operacjom, są wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn, problemy zdrowotne. Operacje plastyczne są bowiem w stanie pomóc osobom, które cierpią na różnego rodzaju wady wrodzone czy też doznały uszkodzenia ciała wskutek wypadku, choroby lub w związku z operacją.

Dlaczego warto poddać się operacji plastycznej?

Chociaż operacje plastyczne nie należą do najtańszych, ich wpływ zarówno na nasze samopoczucie, jak i postrzeganie przez inne osoby jest nie do przecenienia. Zadbanie o swój wygląd zewnętrzny dzięki zwiększeniu pewności siebie, oprócz pomocy w życiu prywatnym, może przełożyć się także na osiągniecie sukcesów w pracy czy przy prowadzeniu biznesu. Operacje plastyczne wykonane na odpowiednich częściach ciała mogą mieć niebagatelny wpływ na naszą psychikę, szczególnie jeśli można dzięki nim przywrócić ich wygląd w stanie początkowym, zaburzony przez choroby, wypadek, macierzyństwo czy otyłość.

Jednocześnie należy pamiętać o tym, żeby nie przesadzić z ilością operacji plastycznych. Może to przynieść efekt odwrotny do zamierzonego i sprawić, że zamiast atrakcyjnie, będziemy wyglądać karykaturalnie. Bardzo ważna jest rozwaga polegająca na poddaniu się tylko takim zabiegom, które są konieczne oraz unikaniu ponawiania zabiegów na danej części lub partii ciała, po pewnym czasie. Wskutek licznych operacji można ją osłabić, co nie kończy się zazwyczaj pozytywnie pod względem wizualnym.

Jakie operacje plastyczne są najczęściej wykonywane?

Wśród najczęściej wykonywanych operacji plastycznych w Polsce można wyróżnić powiększanie piersi z wykorzystaniem wkładek silikonowych oraz lifting zmarszczek, któremu poddają się kobiety powyżej 40 roku życia. Równie często przeprowadzanymi operacjami plastycznymi, są operacje z zakresu plastyki brzucha (szczególnie po porodzie) oraz zabiegi, które poprawiają wygląd różnych części twarzy (jak operacje korygujące wygląd nosa, uszu czy ust).

Zobacz popularne zabiegi chirurgii plastycznej

Inne polecane artykuły:

Medycyna estetyczna

Medycyna Estetyczna Warszawa

Medycyna estetyczna pozwala w bezpieczny, nieinwazyjny sposób poprawić wygląd twarzy i ciała pacjentów, usunąć niedoskonałości, a także zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry. Nastawiona jest przede wszystkim na profilaktykę oraz leczenie zaawansowanych zmian.Nowoczesne, bezpieczne technologie pozwalają uzyskać naturalny wygląd…

więcej