Artykuły

Światowe trendy i nowe technologie w medycynie

Medycyna estetyczna

Co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Marzysz o pełnych, kształtnych ustach? Sięgałaś po różne sztuczki makijażowe – szminki, błyszczyki, konturówki – jednak uzyskane efekty nie są dla Ciebie satysfakcjonujące? Doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie może być powiększenie ust przy pomocy kwasu hialuronowego. Sprawdź, na czym polega ta metoda i na jakie efekty możesz liczyć, jeżeli zdecydujesz się z niej skorzystać.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Wbrew obawom wielu osób, nie wiąże się on z bólem, niebezpieczną inwazyjną i skomplikowaną procedurą chirurgiczną czy trudnym do przewidzenia – często przesadnym i karykaturalnym efektem. To wszystko mity. 

W nowoczesnej medycynie estetycznej przeprowadza się ambulatoryjne, nieinwazyjne, bezpieczne zabiegi powiększania (a także modelowania) ust. Najczęściej wykorzystuje się podczas nich „wypełniacze”, czyli preparaty na bazie kwasu hialuronowego. W Kriocentrum korzystamy ze sprawdzonych, najwyższej jakości środków, takich jak Teosyal Kiss, Juvederm, Perfectha czy Neauvia (najczystsza z dostępnych na rynku form kwasu hialuronowego).

Kwas hialuronowy, który stanowi podstawę używanych przez nas preparatów, to substancja, która naturalnie występuje w ciele człowieka. Jest neutralna dla organizmu i nie stwarza ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej – jak ma to miejsce w przypadku „obcych” materiałów i preparatów, które mogą być odrzucane lub wywoływać stany zapalne. Wyjątkową cechą kwasu hialuronowego jest zdolność do wiązania wody (na cztery cząsteczki kwasu hialuronowego przypada nawet tysiąc cząsteczek wody), dzięki której miejsca, w których przeprowadzono zabieg z jego wykorzystaniem, stają się nie tylko estetycznie wypełnione, ale także nawilżone i ujędrnione.

Jak wygląda zabieg powiększania ust?

Jak w przypadku wszystkich zabiegów medycyny estetycznej, pierwszym krokiem w celu powiększenia lub wymodelowania ust jest konsultacja ze specjalistą. Podczas spotkania z jednym z naszych lekarzy określasz swoje oczekiwania i opisujesz efekt, jaki chcesz uzyskać. Lekarz informuje Cię zaś o tym, jak będzie wyglądał zabieg oraz rekonwalescencja. Kiedy wszystko jest jasne, a wszelkie Twoje wątpliwości są rozwiane, przychodzi czas na zabieg. Przebiega on dwuetapowo:

  • Okolica, w której będzie przeprowadzany zabieg, zostaje miejscowo znieczulona. Lekarz może zdecydować o podaniu substancji znieczulającej w kremie lub w formie iniekcji – w zależności o indywidualnych potrzeb pacjenta i rozległości zabiegu.
  • Pod skórę ust, w wybranych przez lekarza miejscach, zostaje wprowadzony preparat na bazie kwasu hialuronowego. Następnie cała okolica zostaje rozmasowana – tak, by umożliwić optymalne rozprowadzenie substancji. Ten etap zabiegu trwa najczęściej nie więcej niż kwadrans.

Ogólne rekomendacje mówią, by podczas jednego zabiegu powiększania ust podawać 1 ml preparatu wypełniającego z kwasem hialuronowym. Jeżeli Twój wymarzony efekt wymaga użycia większej ilości substancji, lekarz może zdecydować o konieczności wykonania kilku zabiegów. 

Efekt zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym utrzymuje się przez 6-12 miesięcy. Aby go podtrzymać, po tym czasie należy powtórzyć całą procedurę.

Czy warto powiększyć usta kwasem hialuronowym?

Jeżeli marzysz o pięknych ustach, wypełnienie kwasem hialuronowym będzie bez wątpienia najlepszym wyborem. Oto efekty, na które możesz liczyć:

  • Pełne usta – jeżeli natura obdarzyła Cię wąskimi ustami, kwas hialuronowi skutecznie je powiększy. Twoje wargi staną się pełne, jędrne i wyraźnie zarysowane. Po prostu piękne.
  • Symetria – wiele osób zmaga się z dysproporcją pomiędzy górną a dolną wargą. Asymetria ta wynika z naturalnych proporcji twarzy lub może pojawić się wraz z wiekiem – w wyniku starzenia często obserwuje się zmniejszenie i stopniowe zanikanie górnej wargi. Podczas zabiegu powiększania ust lekarz może zniwelować dysproporcje w wyglądzie ust (a przy okazji, jeżeli takie jest życzenie pacjenta – może je również powiększyć).
  • Nawilżenie i ujędrnienie – jak wspominaliśmy wcześniej, kwas hialuronowy posiada wyjątkową zdolność do wiązania wody. Po podaniu preparatu obserwuje się silne nawilżenie ust (na poziomie, którego nie sposób uzyskać np. poprzez stosowanie kosmetyków), ujędrnienie i wzmocnienie czerwieni wargowej. 
  • Odmłodzeniewypełnienie przy pomocy kwasu hialuronowego to także sposób na to, by nadać młodszy wygląd ustom, które na skutek starzenia się skóry stały się mniej jędrne, utraciły objętość i intensywną barwę.

Wciąż nie jesteś przekonana, czy powiększanie ust kwasem hialuronowym to najlepszy wybór? Umów się na konsultację z jednym ze specjalistów Kriocentrum i pozwól, by rozwiał wszystkie Twoje wątpliwości i pomógł podjąć Ci najlepszą decyzję.

Pamiętaj również, że efekt zabiegu jest tymczasowy (kwas hialuronowy jest naturalnie wchłaniany przez organizm) – jeżeli nie przypadnie Ci do gustu, możesz po prostu zrezygnować z jego powtarzania.

Inne polecane artykuły:

Medycyna estetyczna

Medycyna Estetyczna Warszawa

Medycyna estetyczna pozwala w bezpieczny, nieinwazyjny sposób poprawić wygląd twarzy i ciała pacjentów, usunąć niedoskonałości, a także zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry. Nastawiona jest przede wszystkim na profilaktykę oraz leczenie zaawansowanych zmian.Nowoczesne, bezpieczne technologie pozwalają uzyskać naturalny wygląd…

więcej