Artykuły

Światowe trendy i nowe technologie w medycynie

Medycyna estetyczna

Doskonały wygląd bez względu na okoliczności? Sprawdź czego nie wiesz o makijażu permanentnym!

Czy wiesz, że ta skuteczna metoda podkreślania kobiecej urody ma swoje korzenie w starożytnych Chinach? Już ponad 2 tysiące lat temu Chinki nakłuwały swoją skórę igłami, wprowadzając w nią naturalny barwnik pochodzenia roślinnego. W połowie XX wieku do tworzenia makijażu permanentnego zaczęto wykorzystywać barwniki, stosowane do wykonywania tatuaży. Niestety, delikatna skóra twarzy nie reagowała zbyt dobrze na taki pigment. Czy wyobrażasz sobie jak bolesny musiał być taki zabieg? W tym przypadku doskonale sprawdzało się znane powiedzenie: „Chcesz być piękna, to cierp”.

Makijaż permanentny staje się obecnie coraz popularniejszym zabiegiem kosmetycznym. Trudno się dziwić. Trwały makijaż będzie doskonały do zniwelowania drobnych niedoskonałości twarzy  – optycznego powiększenia warg, wyrównania ich konturu czy optycznego powiększenia zbyt małych oczu. Pomoże również w subtelny sposób wyeksponować kobiecą urodę, np. poprzez wykonanie delikatnej kreski u nasady rzęs lub naturalne podkreślenie łuku brwi.

Taki zabieg będzie strzałem w dziesiątkę, jeśli aktywnie uprawiasz sport lub cierpisz na brak czasu, zwłaszcza rano. Dzięki starannie wykonanemu trwałemu makijażowi będziesz wyglądała perfekcyjnie bez względu na okoliczności i porę dnia.

W jaki sposób wykonuje się makijaż permanentny?

Trwały makijaż jest wykonywany etapami przy użyciu profesjonalnego aparatu igłowego i barwnych pigmentów, precyzyjnie dostosowanych do typu urody klientki. Co ważne, pigmenty nie powodują reakcji alergicznych, dlatego taki sposób podkreślania urody będzie doskonały dla wszystkich Pań, uczulonych na określone składniki kosmetyków kolorowych. Przed wykonaniem makijażu oczu i ust linergistka (osoba, specjalizująca się w wykonywaniu makijażu permanentnego) nakłada na skórę specjalny krem znieczulający. Właściwy zabieg, w zależności od obszaru twarzy jaki obejmuje, trwa od 30 do 60 minut. Ważne, aby pigmenty stosowane w gabinecie kosmetycznym były pochodzenia roślinnego lub mineralnego i posiadały specjalnie atesty, gwarantujące ich trwałość i bezpieczeństwo. Pamiętaj, że zbyt niska cena usługi może świadczyć o kiepskiej jakości używanych produktów, co może znacząco wpłynąć na finalny efekt makijażu.

Bezpośrednio po zabiegu powierzchnia skóry jest opuchnięta. Doskonałym ratunkiem są tutaj kojące kompresy, które pomagają pozbyć się obrzęku.

2 tygodnie po pierwszym zabiegu należy wykonać niezbędne poprawki, polegające na uzupełnieniu niedoskonałości. Uważa się, że po pierwszym zabiegu pigment wyłuszcza się aż w 60 procentach.

Czy wiesz, że aby utrzymać najlepszy efekt i preferowaną intensywność koloru należy nakładać barwnik średnio raz do roku? Dzięki temu makijaż utrzyma trwałość przez 3-5 lat!

Pielęgnacja po zabiegu

Pamiętaj, że po zabiegu skóra może być delikatniejsza niż zwykle, dlatego też wymaga wyjątkowo łagodnej pielęgnacji. Do jej oczyszczania najlepiej używać aksamitnego mleczka kosmetycznego i toniku. Na łuszczącą się skórę w okolicy ust i powiek warto regularnie aplikować lekki krem nawilżający. Przez 2 – 3 tygodnie po zabiegu nie powinnaś korzystać z solarium, sauny i basenu.

Przede wszystkim naturalność

Odpowiednio wykonany makijaż permanentny wygląda przede wszystkim naturalnie. Zbyt intensywne podkreślenie ust czy gruba kreska na powiece mogą wyglądać teatralnie i tandetnie. Konsekwencje źle wykonanego zabiegu mogą być naprawdę dramatyczne. Decydując się na makijaż permanentny warto poszukać sprawdzonej, profesjonalnej linergistki, która podkreśli naturalne piękno Twojej twarzy w subtelny sposób.

Zobacz również pigmentacja medyczna jako sposób na pozbycie się kompleksów

Inne polecane artykuły:

Medycyna estetyczna

Medycyna Estetyczna Warszawa

Medycyna estetyczna pozwala w bezpieczny, nieinwazyjny sposób poprawić wygląd twarzy i ciała pacjentów, usunąć niedoskonałości, a także zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry. Nastawiona jest przede wszystkim na profilaktykę oraz leczenie zaawansowanych zmian.Nowoczesne, bezpieczne technologie pozwalają uzyskać naturalny wygląd…

więcej