Artykuły

Światowe trendy i nowe technologie w medycynie

Kosmetologia

Trycholog Warszawa

Nazwa trychologia pochodzi od greckiego słowa „tricos”, które oznacza „włosy”, i przyrostka „ology”, który oznacza „badanie”. Patologia zajmuje się chorobami, które dotykają ludzkie włosy, skupiając się jednocześnie na procesie ich odrastania.

Kim jest Trycholog?

Trycholog to osoba, która specjalizuje się w zdrowiu włosów i skóry głowy. Są oni ekspertami w dziedzinie trychologii, czyli nauki i struktury wszystkich rodzajów włosów, a także chorób włosów i skóry głowy. Trycholodzy mogą pomóc klientom od łysienia typu żeńskiego i męskiego po objawy łysienia plackowatego.

Czy Trycholog jest lekarzem?


Trycholodzy nie posiadają kwalifikacji medycznych, ale są specjalistami od ludzkich włosów, podobnie jak podolodzy nie posiadają wykształcenia medycznego, ale specjalizują się w stopach. Stosują oni holistyczne podejście do badania włosów i skóry głowy, oferując porady oparte na stylu życia, diecie i zdrowiu włosów. Z drugiej strony dermatolodzy są lekarzami specjalizującymi się w badaniu skóry całego ciała ludzkiego, a nie tylko skóry głowy.

Czego mogę się spodziewać podczas konsultacji z trychologiem?

Wizyta u Trychologa najczęściej ma na celu zdiagnozowanie przyczyny wypadania włosów. Wskazaniem do konsultacji trychologicznej będą również problemy takie, jak świąd, pieczenie czy nadmierne łuszczenie skóry głowy, a nawet łojotok.


Na początku każdej konsultacji, trycholog przeprowadza kompleksowy wywiad medyczny. Trycholog zapozna się z Twoją historią osobistą, stylem życia, uwarunkowaniami genetycznymi i środowiskowymi. Interesują go takie szczegóły, jak to, czy przyjmujesz jakieś leki, cierpisz na zaburzenia równowagi hormonalnej, lub czy jesteś pod wpływem silnego stresu.

Kluczowa będzie również analiza dotychczasowego sposobu pielęgnacji skóry, stosowanych preparatów, diety, trybu życia oraz charakteru pracy pacjenta. Trycholog może również zalecić wykonanie dodatkowych badań, a szczególnie morfologii, której wyniki mogą być kluczowe dla dalszego leczenia.

Możesz także odwiedzić trychologa, aby uzyskać poradę, jak utrzymywać włosy i skórę głowy w dobrym stanie, aby w pierwszej kolejności uniknąć jakichkolwiek problemów zdrowotnych.

Do Trychologa zapraszamy każdego, kto:

  • zauważył wzmożone wypadanie włosów,
  • ma problem z przetłuszczaniem się włosów i skóry głowy,
  • czuje się zaniepokojony kondycją swoich włosów lub skóry głowy,
  • zmaga się z dyskomfortem w obrębie skóry głowy np swędzenie lub pieczenie,
  • widzi niepokojące zmiany w obrębie skóry głowy np. krostki, plamy, łuszczenie skóry,
  • chciałby poprawić wygląd swoich włosów.

Badanie trychologiczne

Do podstawowych badań diagnostycznych, które przeprowadzane są w gabinetach trychologicznych, należą trichogram oraz trichoskopia.

  • Trichogram polega na pobraniu próbek włosów, przede wszystkim z miejsc dotkniętych łysieniem i chorobami skórnymi. Specjalista dokładnie analizuje stan cebulek oraz i ocenia, czy występują ewentualne zaburzenia cyklu rozwoju włosów.
  • Trichoskopia to badanie nieinwazyjne, w trakcie którego wykonywane są zdjęcia całej głowy, a następnie poddawane są analizie przy pomocy technik cyfrowych. Kilkudziesięciokrotne powiększenie obrazu pozwala trychologowi ocenić stan skóry i włosów, a następnie określić przyczynę ich wypadania i wykryć obecne choroby czy zaburzenia.

Dokładna analiza jest niezbędna aby dopasować odpowiednie metody leczenia, dzięki której uzyskamy zdrowe i piękne włosy.

Trycholog Warszawa


Profesjonalną konsultację trychologiczną z trichoskopią i planem leczniczo-pielegnacyjnym w Warszawie oferuje wiele wyspecjalizowanych gabinetów trychologicznych takich jak;

Hair Med

Tel.: 888 433 332

ul. Twarda 18
(Spektrum, 4. p)
00-105 Warszawa
woj. mazowieckie

Trycho-MED

Tel.: +48 534 283 559

ul. Andersa 15

 00-159 Warszawa

woj. mazowieckie

HAIRMITAGE

Tel.: 690-799-007

ul. F. Klimczaka 22D

02-797 Warszawa

woj. mazowieckie

Hair LAB

Tel.: (22) 648 50 90
ul. Rzymowskiego 31
Sky Office Center, IV piętro
02-697 Warszawa

woj. mazowieckie

Inne polecane artykuły:

Medycyna estetyczna

Medycyna Estetyczna Warszawa

Medycyna estetyczna pozwala w bezpieczny, nieinwazyjny sposób poprawić wygląd twarzy i ciała pacjentów, usunąć niedoskonałości, a także zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry. Nastawiona jest przede wszystkim na profilaktykę oraz leczenie zaawansowanych zmian.Nowoczesne, bezpieczne technologie pozwalają uzyskać naturalny wygląd…

więcej