Artykuły

Światowe trendy i nowe technologie w medycynie

Medycyna

Wystarczy pierwszy krok aby wyjść z nałogu

We współczesnym świecie uzależnienia to wciąż temat tabu, szczególnie w przypadkach gdy dotyczą nietypowych rzeczy, jak na przykład jedzenie czy gry. Z tego powodu wiele osób nie decyduje się na podjęcie terapii, a ukrywa swoje problemy – na dłuższą metę jest to działanie bardzo destrukcyjne i może przysporzyć nam więcej problemów, niż korzyści.

Dlaczego nie warto udawać, że nie jesteśmy w nałogu? Jak poradzić sobie z przejściem kolejnych etapów trudnej drogi do wolności?

1. Nie neguj swojego problemu

2. Zgłoś się po profesjonalną pomoc

3. Nie bój się korzystać z usług psychologa

4. Nie poddawaj się po pierwszych trudnościach

Nie neguj swojego problemu

Pierwszym krokiem na drodze do wyjścia z nałogu – niezależnie od jego natury – jest zdanie sobie sprawy z tego, że w nim tkwimy. Im szybciej dotrze do nas ten fakt, tym większe są nasze szanse na poradzenie sobie z tym, co nas przesadnie pociąga. Jest to również działanie niezbędne do tego, aby być w stanie udać się na terapię: gdy ludzie nie są świadomi swojego problemu z jakąś używką czy innym działaniem, zwykle kategorycznie odmawiają i nie chcą porozmawiać ze specjalistą chociażby raz.

Zgłoś się po profesjonalną pomoc

Gdy już zdajemy sobie sprawę z tego, że jesteśmy uzależnieni od papierosów, alkoholu, gier czy czegokolwiek innego, kolejnym etapem wychodzenia z tego nieciekawego położenia powinna być terapia u odpowiedniego specjalisty. Możemy zdecydować się na sesje indywidualne lub grupowe, a w skrajnie trudnych przypadkach wykorzystać taki ośrodek leczenia uzależnień, w którym możemy przebywać przez określony czas pod stałą kontrolą i pracując nad sobą codziennie. Przeświadczenie, że sami damy sobie radę z uzależnieniem i nie potrzebujemy do tego specjalnych terapii, spotkań i rozmów to jedna z częstszych przyczyn, przez które nie jesteśmy w stanie zmienić swojego życia. Warto więc odpychać je od siebie i mimo wszystko chociaż spróbować wizyt i profesjonalisty leczenia uzależnień. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://medjol.pl/.

Nie bój się korzystać z usług psychologa

Bardzo często jest tak, że wyjście z nałogu wymaga od nas wysiłku nie tylko fizycznego, ale również i psychicznego. Uzależnienia często łączą się z innymi problemami, jak na przykład utrata pracy lub nieciekawa i stresująca praca, brak pomysłu na siebie czy najzwyklejsza bieda. Gdy wiele spraw nakłada się na siebie i zaczyna nas przytłaczać, nie powinniśmy tego w sobie kryć – szczególnie gdy akurat jesteśmy w trakcie wychodzenia z nałogu. W takiej sytuacji nie ma się co obawiać kontaktu z psychologiem. Dzięki jego pracy z nami będziemy w stanie nie tylko poczuć się pewniej, ale także znajdziemy rozwiązanie chociaż części naszych spraw.

Nie poddawaj się po pierwszych trudnościach

Wychodzenie z uzależnienia to długotrwały i tak naprawdę nigdy nie kończący się proces – nawet gdy już będziemy „czyści” przyjdzie nam bardzo uważnie się pilnować, a także stosować do pewnych ograniczeń względem rzeczy, które wywoływały u nas sięgnięcie po rzecz będącą przyczyną nałogu. Nie oznacza to jednak, że nie warto się starać: jeżeli nie poddamy się przy okazji wystąpienia pierwszych trudności, na dłuższą metę będziemy w stanie odzyskać kontrolę nad naszym życiem, a także uczynić je lepszym. I chociaż sam proces wychodzenia z nałogu jest trudny, żmudny i okraszony ogromem wysiłku, mimo wszystko warto się starać i nie odpuszczać po pierwszej porażce – w końcu nam się uda i w końcu będziemy w stanie żyć spokojnie i szczęśliwie.

Inne polecane artykuły:

Medycyna estetyczna

Medycyna Estetyczna Warszawa

Medycyna estetyczna pozwala w bezpieczny, nieinwazyjny sposób poprawić wygląd twarzy i ciała pacjentów, usunąć niedoskonałości, a także zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry. Nastawiona jest przede wszystkim na profilaktykę oraz leczenie zaawansowanych zmian.Nowoczesne, bezpieczne technologie pozwalają uzyskać naturalny wygląd…

więcej