Artykuły

Światowe trendy i nowe technologie w medycynie

Medycyna

Zabiegi medycyny estetycznej 2020

Medycyna estetyczna jest wyjątkowo szybko rozwijającą się gałęzią nauki. Jakie nowe zabiegi mogą stać się hitem 2020 roku, jak wyglądają aktualne trendy i czego dokładnie poszukują pacjenci w gabinetach specjalistów medycyny estetycznej? Sprawdźmy na które zabiegi medycyny estetycznej w 2020 roku zdecyduje jeszcze więcej osób.

Mapowanie twarzy

Mapowanie twarzy to odpowiedź na potrzeby tych klientów, którzy boją się poddać zabiegom w obawie o niezadowalający efekt. Za pomocą technologii 4D można będzie nie tylko dokładnie nakreślić bryłę twarzy jeszcze przed zabiegiem, ale także zasymulować potencjalne efekty. Technologia ta jest ciągle rozwijana, a sporządzane przez komputer symulacje są coraz lepiej radzą sobie z przewidywaniem przyszłych efektów pracy chirurga.

Icoone Laser

Chociaż Icoone Laser jako metoda wyszczuplania sylwetki nabywa popularności od jakiegoś czasu, w roku 2020 może zostać jednym z najpopularniejszych pozycji wśród klientów odwiedzających kliniki medycyny estetycznej. Powód? Po kilku sezonach Icoone Laser staniał na tyle, że nie należy już do zabiegów klasy premium.

Czym jest Icoone Laser? Urządzenie zapewnia masaż podciśnieniowy oraz stymulację zagęszczenia skóry poprzez laser oraz światło LED. Wśród efektów mamy nie tylko wyraźne wyszczuplenie i ujędrnienie skóra, ale także pozbycie się cellulitu oraz likwidację obrzęków. 

Indiba Deep Care

Indiba jest zabiegiem kierowanym do osób, których stan zdrowia wyklucza zastosowanie innych metod wyszczuplania i odmładzania sylwetki. Technologia radiowa jest bezpieczna dla pacjentów, które nie zakwalifikowaliby się do innych zabiegów – w trakcie leczenia choroby nowotworowej, po zawale serca, kobiet w ciąży i karmiących. Indiba ma stymulować naturalne metody regeneracji komórek i przez to przyczyniać się do wygładzenia skóry i likwidacji wszelkich niedoskonałości. 

Wolumetria twarzy za pomocą kwasu hialuronowego

Nie potrzeba skomplikowanych operacji, aby kompletnie zmienić wygląd swojej twarzy. Wolumetria twarzy za pomocą kwasu hialuronowego to zabieg dla osób, którym nie podoba się kształt policzków, brody, ogólny owal twarzy. Za jej pomocą można uwypuklić jedne cechy profilu, ukrywając inne. Efekt jest natychmiastowy, ale nietrwały – zabieg należy powtarzać co roku. 

Emsculpt

Emsculpt to sposób na nieinwazyjne rzeźbienie mięśni brzucha i pośladków. Przy pomocy fal elektromagnetycznych można uzyskać efekt liftingu – wyszczuplenie talii przy jednoczesnym podniesieniu mięśni pośladków lub wyrzeźbienie „kaloryfera”. Już cztery sesje zabiegów wykonanych przy pomocy Emsculpt daje wymierny, łatwy do oszacowania gołym okiem rezultat. Producent zapewnia, że Emsculpt niweluje 19% tkanki tłuszczowej w zaledwie 30 minut. 

Niechirurgiczne metody plastyki nosa

Plastyka nosa do niedawna należała do popularnych zabiegów inwazyjnych. Czas rekonwalescencji nierozłącznie wiązał się z opuchlizną twarzy, niekiedy siniakami, bólem pooperacyjnym. Dlatego też szukano skutecznych metod na poprawę profilu nosa niewymagających ręcznego modelowania chrząstki przez chirurga. 

Jednym z najpopularniejszych sposobów na niechirurgiczną plastykę nosa jest iniekcja z udziałem kwasu hialuronowego. W ten sposób można naprawić większość niewielkich niedoskonałości – niesymetryczny nos, garbek, opadający czubek nosa. Jeszcze inną metodą jest lifting nićmi Aptos. Zabieg za pomocą nici trwa zaledwie dwadzieścia minut i wymaga jedynie znieczulenia miejscowego.

Wadą większości zabiegów niechirurgicznej plastyki nosa jest nietrwały efekt. W zależności od wybranej metody utrzymuje się on od roku do pięciu lat i po upływie tego czasu zabieg wymaga powtórzenia. 

Terapie autoregeneracyjne

Terapie autoregeneracyjne to nie jedna metoda, a cała gałąź zajmująca się stymulowaniem skóry do aktywacji naturalnych procesów regeneracyjnym. Celem jest likwidacja wszelkiego rodzaju niedoskonałości – od efektów starzenia się, takich jak zmarszczki, po blizny, rozstępy i przebarwienia. 

W przebiegu terapii autoregeneracyjnych często wykorzystuje się pobrane z krwi pacjenta komórki macierzyste, jednak stymulować skórę można także na inne sposoby, np. poprzez frakcjonowanie laserowe. Większość zabiegów w ramach terapii autoregeneracyjnych jest mało inwazyjna i rzadko okres rekonwalescencji po nich przekracza kilka dni, co może być przyczyną wzrastającego zainteresowania tymi metodami poprawiania wyglądu skóry. 

Wampirzy lifting

Tak, jak sugeruje nazwa, wampirzy lifting wykonuje się za pomocą krwi – a dokładniej osocza bogatopłytkowego, które izoluje się z krwi pacjenta. Osocze wysokopłytkowe doskonale nadaje się do wypełniania zmarszczek, jest biologicznie obojętne (w przeciwieństwie do, np. botoksu), wykazuje też duże skłonności do pobudzania odbudowy skóry. Czasami wampirzy lifting stosuje się także do hamowania łysienia, z uwagi na jego skłonność do stymulacji mieszków włosowych. 

Jakie trendy pokazują najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej 2020?

Przede wszystkich widoczny jest wzrost zainteresowania nieinwazyjnymi alternatywami zabiegów chirurgicznych. Pacjenci poszukują metod na uzyskanie dobrych efektów wizualnych bez użycia skalpela oraz konieczności przechodzenia przez tygodnie rehabilitacji. 

Widać też rozwój nowych technologii, zwłaszcza związanych z modelowaniem czy symulacją potencjalnych efektów zabiegu oraz użyciem metod stymulujących naturalne procesy odnowy organizmu. Bardzo prężnie rozwijają się także wszelkiego rodzaju usługi liftingu, będące bardziej nowoczesnymi alternatywami starszych zabiegów medycyny estetycznej. 

Sprawdź, które zabiegi medycyny estetycznej poleca nasza redakcja szczególnie ze względu na ich skuteczność.

Inne polecane artykuły:

Medycyna estetyczna

Medycyna Estetyczna Warszawa

Medycyna estetyczna pozwala w bezpieczny, nieinwazyjny sposób poprawić wygląd twarzy i ciała pacjentów, usunąć niedoskonałości, a także zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry. Nastawiona jest przede wszystkim na profilaktykę oraz leczenie zaawansowanych zmian.Nowoczesne, bezpieczne technologie pozwalają uzyskać naturalny wygląd…

więcej