Artykuły

Światowe trendy i nowe technologie w medycynie

Medycyna estetyczna

Jakie zabiegi medycyny estetycznej na początek?

Medycyna estetyczna, która jeszcze kilka lat temu wzbudzała wiele kontrowersji, teraz staje się coraz bardziej rozpowszechnionym sposobem powstrzymania objawów starzenia się skóry i walki z niedoskonałościami naszego ciała.

Tylko Jak wybrać odpowiedni zabieg w gąszczu ofert, które proponują nam gabinety medycyny estetycznej? Od czego zacząć przygodę z medycyną estetyczną, jeśli zarówno metod, jak i możliwości jest bardzo dużo?

Jaki jest Twój problem estetyczny Wybór zabiegów według wskazań

Niestety czasami różnice pomiędzy kosmetologią, a medycyną estetyczną czy chirurgią plastyczną nie dla każdego są jasne. Dodatkowym problemem przy wyborze odpowiedniego zabiegu, jest fakt, że ten sam problem estetyczny można rozwiązać za pomocą różnych metod i zabiegów. Więc co dla nas będzie najlepsze, którą metodę wybrać dla siebie?

Przede wszystkim warto wspomnieć, że duża część zabiegów estetycznych ma charakter nieinwazyjny i dlatego łatwiej jest nam się na nie zdecydować i zaakceptować fakt, że często jest to jedyna droga aby uzyskać poprawę naszych niedoskonałości. Oczywiście również zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mogą być bardziej i mniej agresywne, dawać krótkotrwałe i długotrwałe efekty oraz bardziej i mniej naturalne.

Właśnie dlatego Jeśli nie masz doświadczenia i dopiero masz zamiar zacząć swoją przygodę z medycyną estetyczną, to pierwszym krokiem powinien być wybór odpowiedniego gabinetu, lekarza lub kosmetolożki, gdzie stworzą program pielęgnacyjny specjalnie dla Ciebie!

Sprawdź jak wybrać dobry gabinet medycyny estetycznej

Specjalista na pierwszej wizycie przeprowadzi dokładny wywiad oraz diagnozę naszej skóry, w którym uwzględni m.in. czy na coś chorujesz, jakie leki przyjmujesz, czy jesteś na coś uczulona(y), jak wygląda Twój tryb życia i jaki efekt estetyczny chcesz uzyskać – to wszystko bowiem wpływa na wybór odpowiedniej terapii, a także skuteczność i bezpieczeństwo.

Dlatego nie bójmy się iść na wizytę konsultacyjną, po to aby tylko porozmawiać ze specjalistą – od razu nie musisz zdecydować się, na jakiś zabieg! Warto też wspomnieć, że wiele gabinetów w Warszawie oferuje bezpłatne konsultacje medycyny estetycznej lub są one oferowane w niskich cenach.

Jeśli się obawiasz, to tylko podpowiemy, że wbrew wszystkim stereotypom, zabiegi estetyczne, które są wykonywane przez dobrego specjalistę oraz z rozsądkiem i umiarem – nie zaszkodzą i nie zmienią karykaturalnie Twojego wyglądu, a wręcz przeciwnie –  pozwala zahamować proces starzenia się skóry, usunąć niedoskonałości o różnym podłożu, co przekłada się na satysfakcję z własnego wyglądu, często również na stan zdrowia, a zawsze na poprawę samopoczucia.

W jakim wieku najlepiej zacząć przygodę z medycyną estetyczną?

Z wiekiem każdy z nas zauważa mniejsze lub większe zmiany zachodzące w wyglądzie. Najczęściej proces starzenia, jest widoczny na twarzy – skóra traci swoją sprężystość i elastyczność (słabną włókna kolagenu i elastyny), traci swoje równomierne zabarwienie, a także osłabieniu ulegają mięśnie podtrzymujące owal twarzy, więc z czasem pojawiają się także pierwsze zmarszczki. Starzeniu się organizmu towarzyszy również spadek poziomu hormonów w organizmie – hormon wzrostu, DHEA, testosteron oraz melatonina są wytwarzane w znacznej mierze przez organizm do 20 r.ż. Dlatego najczęściej pierwsze widoczne oznaki starzenia się skóry są widoczne w 25-35 roku życia.

Reasumując mając dwadzieścia kilka lat to idealny czas, aby zacząć korzystać z medycyny estetycznej i zabiegów Anty-Aging

 

Inne polecane artykuły:

Medycyna estetyczna

Medycyna Estetyczna Warszawa

Medycyna estetyczna pozwala w bezpieczny, nieinwazyjny sposób poprawić wygląd twarzy i ciała pacjentów, usunąć niedoskonałości, a także zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry. Nastawiona jest przede wszystkim na profilaktykę oraz leczenie zaawansowanych zmian.Nowoczesne, bezpieczne technologie pozwalają uzyskać naturalny wygląd…

więcej