Artykuły

Światowe trendy i nowe technologie w medycynie

Medycyna estetyczna

Skóra sucha jak Sahara? TOP zabiegi regenerujące skórę po wakacjach.

Niestety wakacji dobiegają końca, a co za tym idzie – koniec letniego sezonu urlopowego. Nie ma co ukrywać, ale u większości z nas skóra po słonecznych kąpielach jest odwodniona, szorstka w dotyku, mniej jędrna, a także mogły pojawić się na niej nowe zmarszczki i przebarwienia – warto zatem pomyśleć o regeneracji.

Wspólnie z ekspertami medycyny estetycznej i dermatologii przygotowaliśmy listę skutecznych zabiegów, które pomogą zmęczonej i odwodnionej skórze – Twoja skóra z pewnością będzie Ci wdzięczna

Odżywienie i nawilżenie skóry po lecie

W pierwszej kolejności powinniśmy zdecydować się na zabiegi regeneracyjne (rewitalizujące i odżywcze), które przywrócą skórze nawilżenie, jędrność i blask. W dalszej kolejności możemy wykonywać zabiegi, których zadaniem jest wyrównanie kolorytu skóry.

Warto pamiętać, że przy skórze opalonej i podrażnionej należy wstrzymać się z niektórymi zabiegami takimi jak np. mezoterapia mikroigłowa, zabiegi z użyciem lasera, czy depilacja laserem diodowym na okolicy twarzy.

Dopiero jak warstwa lipidowa naskórka zostanie odbudowana, wtedy będzie odpowiedni czas na zabiegi złuszczające i silnie rozjaśniające przebarwienia posłoneczne.

Nasze propozycje zabiegów – skóra sucha, szorstka i pozbawiona blasku

Pierwszy krok do odnowy skóry, to złuszczenie martwego naskórka. Gdy usuniesz zrogowaciały naskórek np. za pomocą kwasów, czyli preparatu stosowanego w tzw. peelingu chemicznym – składniki pielęgnacyjne łatwiej się wchłoną i skuteczniej zadziałają na skórę.

Mezoterapia igłowa z zastosowaniem preparatów witaminowych np. Filorga NCTF 135 HA. Czy wiesz, że mezoterapia działa lepiej od najdroższego i najbardziej zaawansowanego technologicznie kremu, ponieważ dostarczamy substancje aktywne bezpośrednio do skóry właściwej.

Mikrodermabrazja diamentowa, polegająca na mechanicznym ścieraniu górnych warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia. Dzięki usunięciu zrogowaciałego naskórka dochodzi do regeneracji i tworzenia się nowych komórek.

Peeling węglowy polegający na naświetlaniu promieniem laserowym skóry, która uprzednio zostaje pokryta specjalną koloidalną zawiesiną węgla. Podczas zabiegu drobinki węgla wnikają w najdrobniejsze nierówności, zagłębienia i absorbują energię światła laserowego. Połączenie efektów fotoablacji zewnętrznej warstwy naskórka wraz z jego niedoskonałościami oraz fototermolizy powodują oczyszczenie i zwężenie porów skóry, ujednolicenie kolorytu, stymulację produkcji kolagenu.

Radiofrekwencja frakcjonalna – zabieg ten polega na nakłuwaniu skóry głowicą, która zakończona jest kilkudziesięcioma mikroigłami. Po wkłuciu, igły są nagrzewane i powodują wzrost temperatury podskórnego kolagenu. Jego włókna zostają uszkodzone, a następnie organizm rozpoczyna produkcję kolagenu. Po zabiegu skóra staje się bardziej odżywiona, jędrna i odmłodzona, co również wpływa na jej nawilżenie.

Obagi Forever Young – jest to niezwykle przyjemny, bezinwazyjny zabieg przeznaczony do skóry zmęczonej, pozbawionej jędrności, z niejednolitym kolorytem. Zabieg polega na nałożeniu na skórę serii preparatów Obagi Forever Young. Ich działanie wzmacniane jest poprzez zastosowanie rollera.

Osocze bogatopłytkowePRP (Platelet-Rich Plasma), jest koncentratem płytek krwi zawieszonych w niewielkiej ilości osocza. Tuż przed zabiegiem liftingu wampirzego pobiera się odpowiednią ilość krwi od pacjenta, a następnie wyodrębnia się z niej PRP, wykorzystując do tego metodę wirowania. Jest to bezpieczna metoda poprawy stanu zdrowia skóry. Zabieg można przeprowadzać także u osób uczulonych na preparaty, takie jak kwas hialuronowy, kwas polimlekowy czy inne substancje wykorzystywane w medycynie estetycznej. Osocze bogatopłytkowe stymuluje pracę komórek skóry i usprawnia ich odnowę.

Przebarwienia na skórze

Cosmelan – bezinwazyjny i bezbolesny zabieg, który pozwala zredukować przebarwienia skórne już w 20 dni. W gabinecie skóra zostaje oczyszczona i odtłuszczona, a następnie nakłada się na nią preparat Cosmelan, który należy zmyć w domu po określonym czasie. Następnie przez 30 dni po zabiegu konieczne jest stosowanie kremu Cosmelan 2.

IPL – pozwala na bezinwazyjne usunięcie przebarwień, pajączków czy nieestetycznych naczynek. Na czym polega zabieg? Promienie świetlne IPL emitują energię, która pochłaniana jest przez melaninę. Temperatura komórek podnosi się, a zmiana barwnikowa zostaje zniszczona.

Laser frakcyjny CO2 – Wiązka światła zostaje skierowana na zmianę skórną. Pod wpływem działania lasera frakcyjnego w wybranym miejscu powstaje kilkadziesiąt mikrouszkodzeń, pomiędzy którymi zostają zachowane siatki nieuszkodzonej tkanki. Dzięki tej technice gojenie przebiega wyjątkowo szybko (około 2 tygodni).

Obagi Shine – zabieg antyoksydacyjny, który zmniejsza przebarwienia oraz przywraca skórze blask i zdrowy koloryt. Na początku skóra jest oczyszczana i tonizowana przy pomocy preparatów OBAGI. Następny krok to eksfoliacja chemiczna przy wykorzystaniu kwasu. Później na skórę nakładane są kolejne kosmetyki Obagi: Obagi C-Clarifying serum, Obagi Hydrate oraz Obagi ELASTIderm Eye Treatment Cream.

Inne polecane artykuły:

Medycyna estetyczna

Medycyna Estetyczna Warszawa

Medycyna estetyczna pozwala w bezpieczny, nieinwazyjny sposób poprawić wygląd twarzy i ciała pacjentów, usunąć niedoskonałości, a także zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry. Nastawiona jest przede wszystkim na profilaktykę oraz leczenie zaawansowanych zmian.Nowoczesne, bezpieczne technologie pozwalają uzyskać naturalny wygląd…

więcej