Zabiegi

Sprawdzone i skuteczne zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie

Chirurgia estetyczna

Skleroterapia żylaków

Skleroterapia jest bezinwazyjną, bezbolesną i skuteczną metodą na leczenie niewydolności żylnej. Nie wymaga hospitalizacji, a tuż po wykonaniu zabiegu pacjent może od razu powrócić do codziennych czynności. Skleroterapia (inaczej zwana także obliteracją) polecana jest do usuwania tak zwanych pajączków oraz żylaków niewielkich rozmiarów. Pomaga pozbyć się widocznych gołym okiem sieci popękanych i rozszerzonych naczynek krwionośnych, a także niebiesko-fioletowych żylaków. Przynosi ulgę w bólu, obrzękach, skurczach i uczuciu ciężkości nóg.

Na czym polega metoda skleroterapii

Skuteczność metody polega na wstrzyknięciu bezpośrednio do naczynia specjalnego lekarstwa w formie roztworu lub piany, które powoduje odczyn zapalny ściany tego naczynia. Na skutek powstania stanu zapalnego, tworzy się skrzeplina, która ulega zwłóknieniu. Dzięki temu światło naczynia zostaje zamknięte, a ciśnienie krwi zanika. Żylaki i popękane, rozszerzone naczynka znikają.

Efekty skleroterapii widoczne są nawet po kilku tygodniach. Zdarza się, że na ostateczne rezultaty należy poczekać nieco dłużej.

Przed wykonaniem zabiegu

Przed zabiegiem należy wykonać badanie USG doppler i skonsultować się ze specjalistą w dziedzinie flebologii. Zalecane jest również wykonanie badań takich jak morfologia, mocznik, kreatynina i układ krzepnięcia. W czasie konsultacji lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad, podczas którego pyta między innymi o przyjmowane leki (np. aspirynę, leki przeciwbólowe i przeciwzakrzepowe), występowanie alergii, stosowanie terapii hormonalnej czy inne przebyte zabiegi układu żylnego.

Przed zabiegiem przez około 2 tygodnie warto zażywać Rutinoscorbin, aby wzmocnić naczynia krwionośne i zmniejszyć ryzyko wystąpienia przebarwień.

Jak wygląda zabieg skleroterapii

Zabieg wykonywany jest przez doświadczonego chirurga, który przy pomocy cieniutkiej igły wprowadza do naczynia lekarstwo. Obszar zmieniony chorobowo nakłuwa od kilku do kilkunastu razy, w zależności od ilości i wielkości zmian. Chirurg na każde z nakłutych miejsc zakłada niewielki opatrunek (jednocześnie dociskając ostrzykiwane miejsca), a następnie pacjent wkłada na nogę specjalną pończochę uciskową, którą nosi przez 24 godziny. Po upływie tego czasu można zdjąć opatrunki. Pończochę należy jednak nosić przez minimum tydzień po wykonaniu zabiegu.

Zabieg jest bezbolesny, nie wymaga podawania znieczulenia i trwa zwykle około 30 – 60 minut, a po jego wykonaniu można od razu wrócić do codziennych czynności. Bezpośrednio po zabiegu należy przez godzinę intensywnie spacerować lub jeździć na rowerze, aby lekarstwo nie przedostało się do głównego układu.

Przez miesiąc po wykonaniu zabiegu należy unikać promieni słonecznych i opalania w solarium, a także częstych lub długich, gorących kąpieli i sauny. Zaleca się także unikania długotrwałej pozycji stojącej lub siedzącej.

Zabieg skleroterapii żylaków jest bezbolesny, nieinwazyjny i bezpieczny – polecany osobom w każdym wieku niezależnie od przyczyny powstania zmian.

Skleroterapia żylaków – informacje

  • Czas trwania zabiegu 30 min
  • Wymagane badania aktualny wynik badania usg kończyn dolnych
  • Znieczulenie brak
  • Pobyt w klinice po zabiegu pacjent wychodzi do domu
  • Rekonwalescencja noszenie pończochy pozabiegowej
  • Zdjęcie szwów brak
  • Wskazania popękane naczynka kończyn dolnych
  • Przeciwskazania niedrożność żył
  • Widoczne efekty po kilku tygodniach
  • Cena 1 zabieg w Warszawie ok 300 zł

Polecane kliniki: