Czym jest G-shot
G-shot, czyli niechirurgiczne powiększanie punktu G, to zabieg mający na celu spotęgowanie przyjemności odczuwanej w trakcie stosunku. Wiele kobiet boryka się z problemem niemożności osiągnięcia orgazmu pochwowego, upatrując przyczyny w barierach psychicznych lub niedopasowaniu seksualnym. Brak orgazmu może być jednak uwarunkowany budową anatomiczną.
Zdarza się również, że specyficzne umiejscowienie lub unerwienie punktu G pozwala kobiecie doświadczyć orgazmu jedynie podczas stosunku w konkretnej pozycji lub bardzo intensywnej stymulacji, np. silnym wibratorem. Za pomocą G-shotu można zwiększyć wrażliwość punktu G, co pomaga w osiągnięciu orgazmu pochwowego – także wśród tych kobiet, które nigdy wcześniej nie doświadczyły tego typu orgazmu.
Na czym polega zabieg?
G-shot (augmentacja) polega na wykrzyknięciu preparatu zawierającego kwas hialuronowy w okolice punkt G – splotu nerwowego znajdującego się na przedniej ścianie pochwy. Nakłucie igłą jest dla pacjent całkowicie bezbolesne, wykonuje się je w znieczuleniu miejscowym. Cały zabieg trwa do trzydziestu minut, przy czym podanie preparatu – około pięciu. Gdy znieczulenie ustąpi, pacjentka może odczuwać niewielki ból, który zazwyczaj mija samoistnie po kilkunastu minutach.
Kto może skorzystać z zabiegu? Jakie są przeciwwskazania do zabiegu G-shot?
Zabiegowi G-shot mogą poddać się wszystkie aktywne seksualnie kobiety, u których nie występują wyraźne przeciwskazania.
Nie zaleca się, aby na zabieg decydowały się kobiety, u których problemy seksualne mają podłoże psychiczne. Niewskazane jest także decydowanie się za G-shot pod wpływem presji wywieranej przez partnera. Warto pamiętać, że G-shot wpływa jedynie na wrażliwość punktu G i nie gwarantuje rozwiązania problemów natury seksualnej innych niż niemożność osiągnięcia orgazmu pochwowego.
Wyraźnym przeciwskazaniem do zabiegu jest nadwrażliwość na kwas hialuronowy. Pacjentki z nadwrażliwością tego typu mogą za to zdecydować się na G-shot zawierający preparat innego typu. Zabiegu nie powinno się wykonywać w czasie krwawienia miesięcznego oraz ciąży. Nie wykonuje się go także u pacjentek z chorobą nowotworową, zaburzeniami krzepliwości krwi oraz przewlekłymi chorobami wątroby, w tym WZW typu C.
Powiększenie punktu G – Jakie są zalecenia po zabiegu?
Po wykonanym zabiegu nie ma potrzeby, aby pacjentka pozostawała w klinice na noc. Niewskazane jest palenie tytoniu oraz spożywanie alkoholu przez trzy tygodnie po podaniu preparatu.
Zabieg G-shot – najczęściej zadawane pytania:
Jak szybko można odczuć efekty zabiegu?
Efekty obstrzykiwania punktu G są natychmiastowe – już tego samego dnia można cieszyć się intensyfikacją doznań seksualnych.
Jak długo utrzymuje się efekt?
U 90% pacjentek efekt utrzymuje się przez 1-2 lata. Później wskazane jest powtórzenie zabiegu.
Czy G-shot to zabieg bezpieczny?
Tak. Największe ryzyko przy zabiegu wynika z możliwości wystąpienia reakcji alergicznej na wstrzykiwany preparat. Typowe objawy alergii to: opuchlizna, swędzenie, suchość pochwy, symptomy podobne do zapalenia dróg moczowych. Wszelkie podejrzenia alergii należy niezwłocznie zgłosić chirurgowi przeprowadzającemu zabieg.
Czy bezpośrednio po zabiegu można używać tamponów lub kubeczka menstruacyjnego?
Tak, nie ma ku temu przeciwwskazań.
Czy G-shot w jakikolwiek sposób wpływa na płodność?
Nie, G-shot nie wpływa na płodność, cykl miesięczny czy szansę zajścia w ciążę.
Czy zabiegowi może poddać się kobieta po menopauzie?
Tak, G-shot jest przeznaczony dla kobiet w każdym wieku. Menopauza nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu.
*Punkt G u kobiet (punkt Gräfenberga, z ang G-spot) potencjalnie znajduje się na przedniej ścianie pochwy (zgrubienie). Może być bardziej lub mniej unerwiony, co ma wpływ na wrażliwość i doznania. Punkt G uważany jest za jedną z najwrażliwszych stref erogennych, dlatego po zabiegu miejsce powiększa się, ujędrnia i skutkuje zwiększeniem satysfakcji w trakcie stosunku.
Czym się różni zabieg O-shot od G-shot ?
Oba zabiegi O-shot i G-shot są bardzo popularne i dotyczą okolic intymnych kobiet. Zabieg G shot jest to ostrzyknięcie punktu „G”, a zaś zabieg O shot to ostrzyknięcie miejsc intymnych kobiety, które są orgazmogenne, czyli zarówno łechtaczki jak i okolic punktu „G”.
Na czym polega zabieg O Shot?
Zabieg składa się z 3 etapów:
Pierwszy etap pobiera się krew pacjentki (ok 60 ml)
Drugi etap następuje proces odwirowania osocza bogatopłytkowego (5-7 ml) w specjalnych wirówkach
Trzeci etap podaje osocze PRP w okolice intymne kobiety (łechtaczka oraz przednia ściana pochwy). Podanie odbywa się przy wykorzystaniu mezoterapii igłowej – do płytkich warstw skóry i tkanki podskórnej. Podanie osocza trwa nie więcej niż minutę , a całość zabiegu ok 30-40 minut. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.
Wiele gabinetów zamiast osocza bogatopłytkowego podaje fibrynę bogatopłytkową w jej składzie m. in. znajdują się również komórki macierzyste i leukocyty.
Zabieg osoczem rewitalizuje tkanki, pobudza ich regenerację oraz sprawia, że skóra staje się lepiej ukrwiona i bardziej elastyczna Natomiast fibryna dodatkowo uzupełnia i odtwarza powstałe ubytki, więc jej działanie jest szerokie.
Gdzie wykonuje się zabieg?
Powiększenie punktu G (G-shot, augmentacja punktu G) oraz O-Shot ( ostrzykiwanie miejsc intymnych) wykonuje się w wielu gabinetach i klinikach medycyny estetycznej i ginekologii estetycznej w Warszawie. Wybierz najlepszego specjalistę dla siebie i ciesz się z rozkoszy i satysfakcji seksualnej jeszcze bardziej niż dotychczas.