Zabiegi

Sprawdzone i skuteczne zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie

Medycyna estetyczna

HIFU – Głęboki Lifting Ultradźwiękami‎

Zabieg HIFU Warszawa, to jeden z bardzo skutecznych zabiegów medycyny estetycznej poprawiający wygląd skóry. Sprawdź zastosowanie, skuteczność i przeciwwskazania.

HIFU to metoda polegająca na wykorzystaniu wysokoenergetycznych, zogniskowanych fal ultradźwiękowych (ang. High Intensity Focussed Ultrasound) w celu nieinwazyjnego liftingu twarzy i modelowania sylwetki. Skupiona energia ultradźwięków podgrzewa głębsze warstwy skóry, przez co dochodzi do kurczenia się włókien kolagenu i regeneracji obecnych w niej struktur. Daje to stopniowe i długotrwałe rezultaty:

  • Lifting twarzy, szyi i dekoltu
  • Uniesienie konturów żuchwy
  • Podniesienie brwi
  • Likwidacja „chomików” na policzkach
  • Napinanie wiotkiej skóry po ciąży i dużej utracie masy ciała
  • Ujędrnienie skóry ramion, piersi, brzucha, ud i kolan
  • Modelowanie sylwetki

Zalety

Niewątpliwie jedną z największych zalet technologii HIFU na tle innych dostępnych metod jest znacznie głębszy obszar działania bez pozostawienia śladu na skórze. Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania, jak również bezpośrednio po nim można powrócić do swoich codziennych zajęć. Ponadto terapia może być przeprowadzona bez względu na porę roku, czy nasłonecznienie.

Mechanizm działania

Skoncentrowana wiązka fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu (HIFU) wywołuje powstanie na ściśle wyznaczonych głębokościach skóry, termicznych mikrouszkodzeń o średnicy o średnicy 0,5-1 mm w odstępach około 1-2 mm, które doprowadzają do skurczu włókien kolagenowych i koagulacji białek z następową przebudową kolagenu. Za pomocą krótkich impulsów w obrębie traktowanego obszaru dochodzi do wytworzenia małych stref martwicy i stymulacji odnowy tkanek, bez uszkodzenia sąsiadujących warstw skóry. Koagulacja w docelowej warstwie tkanki skórnej następuje poprzez ogrzanie jej do temperatury ok. 65°C.

Procesy zachodzące w skórze po wykonanym zabiegu

1. Proces zapalny: 0-48h. Koagulacja włókien, migracja komórek.

2. Proliferacja: 2-6 tygodni. Obkurczanie się tkanek.

3. Przebudowa: 3 tygodni – 6 miesięcy. Wyraźny wzrost napięcia skóry. W przypadku zabiegów na tkankę tłuszczową widoczne zmniejszenie obwodów ciała.

Przebieg zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz wykonuje na skórze zmywalną kredką rysunek pomocniczy, który wskazuje miejsca przyłożeń głowicy, a następnie nakłada na nią żel przewodzący. Zabieg polega na wielokrotnym przykładaniu do skóry głowicy emitującej fale ultradźwiękowe w kształcie stożków, których energia skupia się na dokładnie określonych głębokościach bez naruszenia samego naskórka.

Precyzyjne działanie jest możliwe dzięki wymiennym przetwornikom:

1.5 mm – powierzchniowe warstwy skóry właściwej
3,0 mm – głębokie warstwy skóry właściwej
4,5 mm – warstwa mięśniowo-powięziowa SMAS
8,0- 13 mm – tkanka podskórna

Dobór odpowiedniego przetwornika jest uwarunkowany obszarem na który będzie wykonywany zabieg, rodzajem defektu estetycznego, grubością skóry pacjenta, jak również efektem jaki chcemy uzyskać.

Jednorazowa sesja zabiegowa może trwać ok. 30-40 min w przypadku twarzy i nawet do ok. 60 min wykonując zabieg na ciało.

W czasie oddziaływania ultradźwięków pacjent może odczuwać umiarkowany ból, szczególnie w okolicach czoła i skroni, jednakże procedura nie wymaga zastosowania znieczulenia.

Bezpośrednio po zabiegu widoczne jest niewielkie zaczerwienie ustępujące w ciągu 30 minut. W nielicznych przypadkach może pojawić się niewielki obrzęk i nadwrażliwość, które znikają samoistnie maksymalnie do kilku dni.

Efekty

Zauważalny napięcie skóry widoczne jest już zwykle po pierwszym zabiegu, ale do osiągnięcia zadowalających rezultatów potrzeba zwykle 2-3 sesji przeprowadzanych w 3-miesięcznych odstępach czasu.

Efekty pojawiają się stopniowo po ok. 30 dniach i utrzymują się w zależności od cech indywidualnych pacjenta i właściwości jego skóry ok. 2 lata po zakończeniu terapii.  Ostateczny rezultat widoczny jest po upływie ok. 3 miesięcy. Bezpośrednio po zabiegu obserwuje się zwiększenie napięcia skóry o ok. 15% od stanu przed zastosowaniem HIFU.

Przeciwwskazania

  • Choroba nowotworowa
  • Epilepsja
  • Bakteryjne, wirusowe i grzybicze infekcje skóry
  • Aktywne stany zapalne w okolicy zabiegowej
  • Zamiany trądzikowe
  • Skłonność do keloidów
  • Metalowe implanty w miejscu działania – tylko jeśli nie jest wygojony.
  • Wypełniacze w okolicy poddawanej zabiegowi

Technologia Hifu jest obecna w medycynie estetycznej od ponad 20 lat ( w Polsce pierwsze urządzenie – Ulthera od roku 2010). Główną zaletą jest małainwazyjność i niewielki odsetek powikłań  – jest skutecznym i bezpiecznym urządzeniem, a w szczególności nadaje się bardzo dobrze do wyostrzenia konturów żuchwy, podniesienia chomików, uniesienia brwi.  Polecamy również  do liftingu policzków, czy na szyję. Coraz częściej gabinety robią HIFU na ciało.

 

HIFU Warszawa  – wybór gabinetów i specjalistów medycyny estetycznej w Warszawie – Sprawdź i umów się bezpłatnie.

Polecane kliniki: