Zabiegi

Sprawdzone i skuteczne zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie

Medycyna estetyczna

Laser frakcyjny CO2 – Niezastąpiony w odmładzaniu i liftingu

Laser frakcyjny CO2 Warszawa

Działanie lasera frakcyjnego CO2 może być porównywalne do bardzo skutecznych, ale dość inwazyjnych zabiegów chirurgicznych medycyny estetycznej. Zabieg laseroterapii nie wymaga długiej rekonwalescencji, jest bezbolesny i gwarantuje wymierne, zadowalające efekty kosmetyczne.

Opis zabiegu

Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 to jedna z najnowocześniejszych metod odmładzającej odbudowy skóry. To dobra alternatywna dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych takich jak np. lifting. To praktyczne rozwiązanie dla potrzeb intensywnej regeneracji, a także odbudowy tkanek skóry. Zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 mogą wpływać pozytywnie na przebieg leczenia pozostałości po chorobach skóry, które wcześniej były niemożliwe do rozwiązania – takie jak blizny potrądzikowe, zmarszczki statyczne, zwiotczenie skóry związane z wiekiem itp. Celem zabiegów frakcyjnego lasera CO2 jest selektywne oddziaływanie nie tylko na warstwę naskórka, ale również na głębsze warstwy – skórę właściwą. Wiązka lasera w kontrolowany sposób uszkadza wybrane partie skóry inicjując aktywny proces regeneracyjnej odbudowy. Dzięki działaniu lasera frakcyjnego CO2, skóra jest stymulowana do zwiększenia produkcji naturalnego kolagenu, a co za tym idzie – zauważalnych i zazwyczaj satysfakcjonujących efektów. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa niecały kwadrans. Ogólnie uznawany jest za bezbolesny i nie sprawia uczucia dużego dyskomfortu.

Wskazania do zabiegu

Wskazaniem do wykonania zabiegu może być posiadanie blizn potrądzikowych, które dla wielu osób stanowią poważny, estetyczny problem. Osoby, które chcą się pozbyć blizn innego pochodzenia, również mogą poddać się serii nieinwazyjnych zabiegów. Drugą grupą osób, które z powodzeniem mogą korzystać z zalet jakie oferują zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 są osoby po ukończonym 30 roku życia. Po tym okresie produkcja kolagenu zwalnia i można zaobserwować pierwsze oznaki starzenia się. Bruzdy, zmarszczki mimiczne i utrata jędrności mogą zostać skorygowane dzięki laseroterapii. Osoby, które dotychczas starały się tuszować łagodne zmiany pigmentacyjne i nierówną powierzchnię skóry, po skorzystaniu z zabiegów z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2, nawet po pierwszym zabiegu powinny dostrzec wyraźną różnicę. Należy jednak mieć na względzie, że ostateczna ilość zabiegów jest dopasowywana indywidualnie do rodzaju zmian skórnych i oczekiwanych efektów. Zazwyczaj zaleca się wykonanie od 2 do 3 zabiegów – gwarantuje to wyjątkowy efekt wizualny.

 Przeciwwskazania

Tak jak w przypadku wielu innych zabiegów estetycznych, do wykonania terapii z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 istnieją pewne przeciwwskazania. Z zabiegów nie będą mogły skorzystać kobiety w ciąży i karmiące piersią. Nie zaleca się również jego wykonania przez co najmniej 2 tygodnie po korzystaniu z solarium, opalania na słońcu a nawet opalania natryskowego. Osoby przewlekle chore na padaczkę, raka, cukrzycę i mające wszczepiony rozrusznik serca również są wykluczone z wykonania zabiegu. Przeciwwskazaniem może być również zażywanie leków przeciwzakrzepowych, witaminy A i beta karotenu (należy odczekać co najmniej dwa tygodnie). Na dzień przed zabiegiem nie powinno się również spożywać alkoholu.

Efekty po zabiegu

Efekty stosowania zabiegów z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 niektórzy porównują ze skutecznością liftingu chirurgicznego. Po zabiegu skóra staje się wyraźnie gładsza i ujędrniona. Zmarszczki i bruzdy stają się mniej widoczne, a koloryt skóry wyrównany. Osoby zmagające się z bliznami potrądzikowymi zauważają wyraźne wyrównanie struktury skóry i zmniejszenie widoczności blizn. Owal twarzy zostaje podniesiony a cera staje się wyraźnie młodsza i piękniejsza.

 

Znajdź najlepszy gabinet medycyny estetycznej w Warszawie, który oferuje zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2

Polecane kliniki: