Zabiegi

Sprawdzone i skuteczne zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie

Medycyna estetyczna

Zabieg IPL – jedno urządzenie wiele korzyści

IPL nie jest laserem a jedynie źródłem intensywnego pulsującego światła (IPL= Intense Pulsed Light)

Zabiegi z wykorzystaniem urządzenia IPL, często błędnie nazywany laser IPL polegają na wykorzystaniu wiązek promieni świetlnych o specjalistycznie dobranej długości, które docierają do bardzo głębokich warstw skóry, co pozwala na bardzo skuteczne i trwałe pozbycie się między innymi takich problemów, jak nadmierne owłosienie, zmarszczki, rozstępy czy trądzik. Poprawnie przeprowadzona kuracja jest w pełni bezpieczna i bezbolesna, a czas regeneracji skóry po zabiegu skrócony do minimum.

IPL – wskazania do zabiegu

Zabiegi IPL dedykowane są osobom walczącym z problemami skórnymi i niedoskonałościami takimi, jak zaczerwienienia, trądzik, brodawki, zmarszczki, rozstępy, plamy posłoneczne, piegi oraz rozszerzone pory. Innym wskazaniem może być także nadmierne owłosienie na dowolnej części ciała oraz niezmiernie trudne do zlikwidowania innymi sposobami popękane naczynka. Ponadto, IPL stosowany jest do przeprowadzania tak zwanego fotoodmładzania. Dzięki możliwości dotarcia do bardzo głębokich warstw skóry, wiązki promieni świetlnych są bowiem w stanie pobudzić produkcję naturalnego kolagenu, który jest odpowiedzialny za jędrność i elastyczność tkanek zewnętrznych.

Najczęściej wykonywane zabiegi z wykorzystaniem IPL:

  • Niwelowanie rumienia, czyli permanentnego zaczerwienienia skóry (ale do widocznych naczynek już nie, ponieważ IPL jest urządzeniem mało selektywnym)
  • Fotoodmładzanie
  • Likwidacja przebarwień (ale tylko te płytkie i proste, np. na dłoniach czy dekolcie!)
  • Zamykanie naczynek krwionośnych i redukcja rumienia
  • Depilacja – wiązka światła jedynie osłabia cebulki włosów. Bardziej polecamy E-Light!
  • Redukcja blizn i rozstępów oraz zmniejszenie trądziku i zwężenie porów.

Jak wygląda zabieg IPL?

Kurację IPL przeprowadza się przy użyciu lampy ksenonowej, wyposażonej w specjalną głowicę. Na jej końcówkę nakłada się filtr, który modyfikuje emitowaną wiązkę świetlną tak, aby promienie miały określoną długość, dostosowaną do rodzaju skóry oraz zmian, które wymagają skorygowania. Typ oraz nasilenie problemu decydują o tym jakie fale świetlne zostaną zastosowane, jaki czas trwania impulsów będzie potrzebny, a także ile serii zabiegów będzie niezbędnych dla osiągnięcia najlepszego efektu. Bezpośrednio po procesie naświetlania, skóra pacjenta może być nieco zaczerwieniona, jeżeli jednak urządzeniem operuje specjalista, nie ma zagrożenia jakimikolwiek powikłaniami lub skutkami ubocznymi.

IPL – przeciwwskazania

Zabieg powinien być przeprowadzana tylko w specjalistycznych gabinetach, które gwarantują bezpieczeństwo zabiegu. Osoby, które chcą pozbyć się swoich problemów dziękiurządzeniu IPL muszą mieć ukończone 25 lat. Przeciwwskazaniami do tego typu kuracji są przede wszystkim:

  • bardzo ciemna karnacja,
  • epilepsja i nadwrażliwość na światło o wysokiej mocy,
  • zmiany nowotworowe,
  • stosowanie leków światłoczułych i preparatów zwiększających ukrwienie skórne,
  • menstruacja i ciąża.

Najlepsze efekty i najszybsza regeneracja dotyczy osób, które mają jasną karnację, bez nadmiernego łojotoku, ponieważ ryzyko poparzeń jest zminimalizowane dzięki bardzo niewielkiej ilości melaniny w skórze.

IPL – efekty

IPL stosowany na przebarwienia początkowo spowoduje ich przyciemnienie, które następnie zblednie dając oczekiwane rezultaty i wyrównując koloryt skóry. Z kolei po fotoodmładzaniu naskórek może być zaczerwieniony przez około dobę, po czym wróci do naturalnego odcienia, a efektem będzie zwiększone napięcie wierzchnich warstw skóry, wyrównanie zmarszczek i wyraźna poprawa ogólnego wyglądu cery. Dzięki wszechstronnemu działaniu laseroterapii jesteśmy zatem w stanie uzyskać efekt młodej, gładkiej i pozbawionej wszelkich niedoskonałości skóry w trakcie jednego zabiegu.  IPL umożliwia także pozbycie się nadmiernego owłosienia z każdej części naszego ciała. Warto jednak pamiętać, że zabieg będzie skuteczny na włosach, które są w fazie wzrostu. Dotyczy to zatem jedynie około 40% mieszków, dlatego kurację należy powtórzyć kilkakrotnie. Włoski zostaną wtedy usunięte długotrwale, a jeśli pojawią się ponownie, będą bardzo jasne i cienkie. Wystarczy wtedy przeprowadzić tak zwany zabieg przypominający, aby ponownie pozbyć się całego owłosienia.

IPL, to technologia wykorzystywana przez gabinety urody, czy medycyny estetycznej do wykonywania różnych zabiegów na skórze, jest to zabieg bezinwazyjny i w pełni bezpieczny, o ile przeprowadzony jest przez wykwalifikowanego specjalistę. Wielokierunkowe działanie IPL sprawia, że jest on urządzeniem niezwykle popularnym, a ceny kuracji nie są zbyt wygórowane. Osoby, które walczą z uciążliwymi dolegliwościami skórnymi, powinny zatem rozważyć zabiegi z wykorzystaniem urządzenia IPL.

Polecane kliniki: