Zabiegi

Sprawdzone i skuteczne zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie

Medycyna estetyczna

Makijaż permanentny – Wyglądaj idealnie każdego dnia!

Makijaż permanentny Warszawa – Zalety, efekty, przeciwwskazania – Profesjonalnie wykonany trwały makijaż, to piękno i naturalny wygląd oczu, ust i brwi każdego dnia.

Nakładanie makijażu permanentnego przypomina po części robienie tatuażu. Tatuując wprowadza się barwnik poprzez wiele głębokich nakłóć, natomiast makijaż permanentny wdrapywany jest igłą zdecydowanie tuż pod warstwą naskórka. Dlatego też, pomimo swojej nazwy, makijaż trwały utrzymuje się na ciele tylko od dwóch do pięciu lat.

Jakie efekty można uzyskać za pomocą makijażu permanentnego?

Jak w przypadku makijażu tradycyjnego, także makijaż permanentny używany jest głównie do tuszowania niedoskonałości twarzy. Idealnie sprawdza się do maskowania niewielkich blizn, znamion czy przebarwień. Wiele osób decydujących się na makijaż permanentny poprawia też brwi, jeśli są zbyt rzadkie, niesymetryczne lub nie mają pożądanego kształtu. Za pomocą czerwonych barwników można delikatnie powiększyć usta i nadać im atrakcyjnych konturów. Ciemne kreski przy linii rzęs sprawią za to, że spojrzenie będzie bardziej wyraziste.
Osoby, które straciły brwi lub rzęsy w wyniku choroby mogą za pomocą makijażu permanentnego uzyskać efekt naturalnej, zdrowej twarzy. Z tego powodu po tę formę makijażu sięgają pacjenci przyjmujący chemio- i radioterapię.

Dla kogo przeznaczony jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny jest często opcją preferowaną przez kobiety niepełnosprawne – z niedowładem kończyn górnych, niewidome lub niedowidzące. Uczulenie na popularne składniki kolorowych kosmetyków jest kolejnym powodem decydowania się na permanentny makijaż twarzy. Przede wszystkim jednak trwały makijaż to wielka oszczędność czasu i energii. Nie trzeba go
nakładać i zmywać codziennie, jest neutralny dla skóry, nie rozmazuje się, wygląda idealnie zarówno w czasie upału, jak i mrozu, na basenie i podczas snu. Dlatego też wśród osób, poddających się zabiegowi makijażu trwałego dominują kobiety, które po prostu pragną zaoszczędzić trochę czasu i mieć pewność, że wyglądają atrakcyjnie w każdej sytuacji.

Jak przygotować się do makijażu trwałego?

Na miesiąc przed zabiegiem niewskazane jest używanie henny do barwienia brwi lub rzęs. Henna, jako barwnik półtrwały, może „zafałszować” efekt uzyskany za pomocą makijażu permanentnego. Dobrze jest także wykonać delikatny peeling rejonów, które będę nakłuwane. W przypadku makijażu oczu, pacjentka nie powinna nosić soczewek w trakcie zabiegu.

Należy także pamiętać o przeciwwskazaniach do wykonania makijażu permanentnego. Są to, między innymi: infekcja wirusowa, ciąża, zapalenie spojówek, używanie preparatów na porost lub zagęszczenie rzęs, przedłużane rzęsy, cukrzyca. Specjalista wykonujący makijaż trwały powinien nie tylko umiejętnie obchodzić się z igłą, ale także utrzymywać standardy BHP oraz przeprowadzić wywiad wstępny z klientką przed zabiegiem.

Najczęściej wykonywany makijaż permanentny 

  • Makijaż permanentny ust
  • Makijaż permanentny oczu
  • Makijaż permanentny brwi
  • Makijaż permanentny
  • Pigmentacja medyczna
  • Pigmentacja korygująca

Jak wygląda zabieg?

Samo tworzenie makijażu trwałego trwa zazwyczaj od jednej do dwóch godzin. Specjalista-linergista powinien oczyścić skórę, wykonać wstępny rysunek i dopiero wtedy rozpocząć wdrapywanie barwnika.
Wykonywanie makijażu permanentnego bez znieczulenia może być bolesne, zwłaszcza w przypadku zabiegu ust i powiek. W takich przypadkach stosuje się znieczulenie za pomocą maści. W klinikach zajmujących się medycyną estetyczną istnieje także opcja znieczulenia stomatologicznego – może je podawać jedynie lekarz, więc zazwyczaj nie jest dostępne w gabinetach kosmetycznych.

A co po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu wykonany makijaż może wydawać się zbyt wyraźny i nienaturalnie ciemny. Barwnik będzie jednak wypłukiwał się jeszcze przez kilka tygodni, ostateczny efekt zazwyczaj jest więc o wiele subtelniejszy. Szacuje się, że 40-50% barwnika wypłukuje się w ciągu pierwszego miesiąca, wtedy też występuje tendencja do łuszczenia się skóry. Na ten problem może pomóc smarowanie olejkiem rycynowym, z kolei zimne okłady pomagają na opuchliznę utrzymująca się przez pierwsze dni po zabiegu. Wypłukiwanie się barwnika sprawia, że u części pacjentek konieczne będzie wykonanie korekty makijażu. To, czy korekta wliczona jest w cenę zabiegu zależy od wybranego gabinetu lub kliniki – warto zapytać o to wcześniej.
W czasie miesięcznego okresu rekonwalescencji nie zaleca się korzystania z solarium i kąpieli morskich, basenu, a także sauny. Niewskazane jest także opalanie się – w okresie letnim dobrze jest korzystać z mocnego filtra UV.

Gdzie wykonać makijaż permanentny w Warszawie?

Odpowiednio wykonany makijaż permanentny będzie cieszył oko przez lata – dlatego zdecydowanie doradzamy wybranie jak najlepszego specjalisty. W przeciwieństwie do tatuażu, który nierzadko można zakryć, makijaż trwały zawsze będzie wystawiony na świat.

 

 

Polecane kliniki: