Mezoterapia igłowa (Warszawa) to bezpieczny, nieinwazyjny zabieg kosmetyczny, który dostarcza substancje odżywcze do głębokich warstw skóry – tam, gdzie nie może zadziałać tradycyjny krem czy balsam. Pozwala na poprawę wyglądu skóry, redukcję cellulitu i tanki tłuszczowej czy zapobieganie wypadaniu włosów i łysieniu. Bezpośrednio w skórę wprowadzany jest odpowiednio dobrany preparat – rewitalizujący, odżywczy lub leczniczy. Mezoterapię igłową można stosować niemal na każdej części ciała – od głowy przez okolice oczu, całą twarz, szyję oraz dekolt, po uda czy pośladki.
Co to jest mezoterapia i jakie są jej efekty?
Mezoterapia to niechirurgiczny zabieg, który wykonuje się w gabinetach medycyny estetycznej oraz w salonach kosmetycznych. Do głębokich warstw skóry wprowadza się specjalnie dobrany koktajl, zawierający składniki odżywcze lub lecznicze. Dzięki temu mezoterapia daje niezwykle szerokie możliwości i jest wykorzystywana do leczenia wielu problemów natury estetycznej oraz medycznej.
Istnieją różne rodzaje mezoterapii. Jednym z nich, najbardziej klasycznym, jest mezoterapia igłowa. W tym przypadku wybrane substancje, wprowadza się do skóry poprzez nakłuwanie jej igłą w odstępach 5-10 mm.
Mezoterapia igłowa działa na wielu płaszczyznach i można wykorzystywać ją na różne sposoby. Oto najbardziej popularne:
- Regeneracja, odżywienie i odmłodzenie skóry,
- Redukcja cieni pod oczami,
- Spłycenie zmarszczek i głębokich bruzd,
- Poprawa owalu twarzy i gęstości skóry,
- Redukcja przebarwień,
- Ujędrnienie skóry,
- Usuwanie blizn i rozstępów (w tym blizn potrądzikowych),
- Leczenie trądziku różowatego,
- Leczenie łysienia i hamowanie wypadania włosów oraz zapobieganie tym zjawiskom, przyspieszenie wzrostu nowych włosów,
- Redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej.
Mezoterapia igłowa Warszawa – zabiegi
Mezoterapię igłową przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, co sprawia, że zabieg nie jest bolesny. Zwykle należy przeprowadzić serię od 4 do 6 zabiegów w odstępach od 7 do 30 dni, jednak ich liczba i częstotliwość zawsze ustalana jest indywidualnie z lekarzem lub kosmetyczką.
Wśród najpopularniejszych zabiegów mezoterapii igłowej znajdują się:
Mezoterapia skóry głowy – hamuje procesy łysienia, stymuluje porost nowych włosów, wzmacnia cebulki i poprawia wygląd włosów. Stosuje się ją jako profilaktykę i leczenie łysienia, a także w celach estetycznych. Włosy stają się zdrowsze i silniejsze niż przed zabiegiem. W skórę głowy aplikuje się często minoksydyl, który zapobiega wypadaniu włosów, dekspantenol, który regeneruje strukturę włosów, czy biotynę (witaminę B7).
- Mezoterapia twarzy, szyi i dekoltu – wykonuje się ją u kobiet i mężczyzn z cerą dojrzałą, odwodnioną, suchą, szarą czy zmęczoną. Mezoterapia pozwala ujędrnić skórę, zniwelować zmarszczki i przebarwienia, poprawić owal twarzy, zredukować cienie pod oczami, zregenerować cerę, nawilżyć ją i nadać blasku. Do zabiegu wykorzystuje się zwykle koktajle zawierające kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe PRP, witaminy A, C i E, substancje aktywne np. z alg morskich czy zielonej herbaty, proteochondroitynę czy pirogronian sodu.
- Mezoterapia ciała – działa ujędrniająco i detoksykująca. Przyspiesza proces rozpadu komórek tłuszczowych. Pomaga pozbyć się cellulitu i nadmiaru tłuszczu z wybranych partii ciała. Do zabiegów wykorzystuje się często preparaty z zawartością L-karnityny, krzemionki organicznej czy kofeiny.
Co zawierają koktajle do mezoterapii?
Najczęściej do zabiegów mezoterapii na obszary takie jak twarz, szyja i dekolt, stosuje się preparaty zawierające w swoim składzie kwas hialuronowy, witaminy A, C, E, substancje czynne pochodzące np. z alg i zielonej herbaty, enzymy, hormony, leki immunostymulujące, leki blokujące powstawanie barwnika, osocze bogatopłytkowe PRP oraz inne indywidualnie dobrane składniki np kofeinę – doskonały efekt antycellulitowy.
Po zabiegu mezoterapii igłowej
Zdarza się, że po zabiegu pojawiają się zasinienia, lekkie obrzęki czy tkliwość w okolicach nakłuwanych miejsc. Dolegliwości ustępują zwykle maksymalnie po kilku dniach.
Dwa tygodnie po zabiegu nie należy wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych. Konieczne jest stosowanie kremów z filtrem.
Mezoterapia igłowa – przeciwwskazana
Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są:
- Alergia na którykolwiek ze składników preparatów wykorzystywanych do mezoterapii igłowej,
- Choroby nowotworowe,
- Ciąża i laktacja,
- Choroby autoimmunologiczne,
- Wirusowe, grzybicze lub bakteryjne choroby skóry.
Innym rodzajem mezoterapii jest mezoterapia bezigłowa. Do przeprowadzenia takiego zabiegu wykorzystuje się impulsy elektryczne, drenaż limfatyczny czy laser. Mezoterapia bezigłowa nie narusza ciągłości skóry i jest bezbolesna. Nie wykorzystuje się jej jednak do profilaktyki i leczenia łysienia oraz wypadania włosów.
Czy mezoterapię można łączyć z innymi preparatami lub zabiegami?
- Przy trądziku różowatym dobrze sprawdzi się połączenie mezoterapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego.
- W przypadku cellulitu zabiegi mezoterapii powinno łączyć z mechanicznym pobudzaniem mikrokrążenia, np. endermologią, drenażem limfatycznym, falami radiowymi, masażem manulanym, podczerwienią i karboksyterapią.
Podsumowując
Mezoterapia nie jest zabiegiem, który daje natychmiastowe i spektakularne efekty, jak w przypadku wypełniaczy czy botoksu. Jednak prawidłowo wykonany zabieg jest ważnym elementem terapii Anty-Aging (przeciwstarzeniowej) czy antycellulitowej. Badania naukowe, oparte na badaniach histopatologicznych, które były wykonane za pomocą mikroskopu elektronowego, dowodzą, że po mezoterapii igłowej poprawa utrzymuje się nawet do 6 miesięcy. Obserwuje się wytwarzanie kolagenu, włókien elastynowych oraz wzmożony podział komórkowy, poprawia się jakość macierzy międzykomorowej i mikrokrążenie.
Na koniec pozostaje znalezienie najlepszego gabinetu medycyny estetycznej w Warszawie w którym wykonasz zabieg mezoterapii i uzyskasz doskonałe, zadowalające efekty! Sprawdź listę specjalistów i gabinetów z Warszawy i okolic.