Osocze bogatopłytkowe PRP (Platelet Rich Plasma) Warszawa
Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to bezpieczna metoda poprawy stanu zdrowia skóry twarzy, ciała czy głowy. Wykonują go specjaliści medycyny estetycznej. Jest to bezinwazyjna, niezwykle skuteczna alternatywa dla tradycyjnego liftingu. Zabieg można przeprowadzać także u osób uczulonych na preparaty, takie jak kwas hialuronowy, kwas polimlekowy czy inne substancje wykorzystywane w medycynie estetycznej. Wszystko dzięki naturalnej substancji aplikowanej bezpośrednio do skóry, którą wyodrębnia się z krwi pacjenta. Osocze bogatopłytkowe, bo o nim mowa, stymuluje pracę komórek skóry i usprawnia ich odnowę. Wampirzy lifting poleca się m.in. do skóry dojrzałej i starzejącej się, zniszczonej, wiotkiej, odwodnionej, z przebarwieniami. Osocze bogatopłytkowe działa też stymulująco na cebulki włosów, dzięki czemu jest to skuteczna broń w walce z wypadaniem włosów czy łysieniem.
Osocze bogatopłytkowe – co to jest i kiedy się je stosuje?
Osocze bogatopłytkowe, inaczej PRP (Platelet-Rich Plasma), jest koncentratem płytek krwi zawieszonych w niewielkiej ilości osocza. Tuż przed zabiegiem liftingu wampirzego pobiera się odpowiednią ilość krwi od pacjenta, a następnie wyodrębnia się z niej PRP, wykorzystując do tego metodę wirowania.
W płytkach krwi znajduje się ponad 1 500 substancji aktywnych. Do najważniejszych i najbardziej skutecznych należą:
- Płytkowy czynnik wzrostu (PDGF) odpowiedzialny za wzrost naczyń włosowatych i krwionośnych,
- Transformujący czynnik wzrostu (TGF-β), który stymuluje fibroblasty do produkcji elastyny i kolagenu,
- Naskórkowy czynnik wzrostu (EGF), pobudzający wzrost naczyń krwionośnych i produkcję kolagenu,
- Czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego (VEGF) – stymuluje mikrokrążenie i migrację komórek macierzystych, a także przyspiesza gojenie się ran.
Dzięki zawartości substancji aktywnych osocze bogatopłytkowe (PRP) stosuje się do rewitalizacji skóry różnych części ciała. Są nimi m.in.:
- Twarz, w szczególności policzki, usta i skóra wokół ust, czoło, fałda nosowo-wargowa, poprawa owalu twarzy,
- Dekolt,
- Dłonie,
- Skóra głowy.
Osocze bogatopłytkowe (Warszawa) – wskazania do wampirzego liftingu
Wampirzy lifting przeprowadza się zarówno w celach estetycznych, pielęgnacyjnych, jak i profilaktycznych czy leczniczych.
Głównymi wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są:
- Osłabiona, szara, zmęczona i odwodniona skóra,
- Skóra o nierównomiernym kolorycie,
- Zmarszczki i bruzdy,
- Opadający owal twarzy,
- Zmniejszona gęstość skóry, brak elastyczności,
- Skóra po zabiegach, wymagająca regeneracji,
- Nadmierne wypadanie włosów i łysienie,
- Trądzik młodzieńczy,
- Trądzik różowaty,
- Skóra naczyniowa,
- Blizny i rozstępy
Przeciwwskazania do wykonana zabiegu z wykorzystaniem PRP
W określonych sytuacjach wampirzy lifting jest niewskazany. Do takich przypadków należą
- Ciąża i laktacja,
- Menstruacja,
- Choroby krwi,
- Stany zapalne skóry wywołane wirusami, bakteriami lub grzybami,
- Stosowanie leków przeciwzakrzepowych,
- Choroby wirusowe, takie jak HIV, WZW B lub C, zapalenie wątroby,
- Choroby nowotworowe.
Osocze bogatopłytkowe – jak wygląda zabieg wampirzego liftingu?
Zabieg wampirzego liftingu trwa zwykle do około 1 godziny. Jest nieinwazyjny, a po jego zakończeniu pacjent może od razu wrócić do wykonywania codziennych czynności.
Tuż przed wykonaniem zabiegu lekarz pobiera od pacjenta określoną ilość krwi (zwykle od 10 do 40 ml). Probówka z krwią i jałowym żelem amorficznym zostaje umieszczona w wirówce laboratoryjnej, która wiruje z bardzo dużą prędkością. Podczas pracy urządzenia płytki krwi zostają oddzielone od pozostałych składników. Odseparowane płytki miesza się z substancją aktywującą – chlorkiem wapnia lub trombiną, która pobudza produkcję białek stymulujących wzrost komórkowy (cytokin).
Przygotowany preparat wstrzykuje się w skórę pacjenta. Wykorzystuje się do tego metodę mezoterapii igłowej – przy pomocy cieniutkiej igły lekarz wykonuje na skórze delikatne nakłucia (na głębokość kilku milimetrów) w niewielkich odstępach.
Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, aby zneutralizować ewentualne dolegliwości.
Bezpośrednio po zabiegu, w miejscu wykonywania nakłuć, mogą wystąpić dolegliwości, takie jak: obrzęk, zaczerwienienie, siniaki, zgrubienia, tkliwość czy ból. Ustępują one samoistnie w ciągu kilku dni i nie są bardzo dokuczliwe.
Efekty wampirzego liftingu
Ostrzykiwanie skóry osoczem bogatopłytkowym przynosi długotrwałe, jednak nienatychmiastowe efekty. Na rezultaty należy poczekać zwykle do około 3 miesięcy. Utrzymują się one od 9 do 24 miesięcy i są uzależnione m.in. od wieku pacjenta.
Skóra po wampirzym liftingu jest jędrna, elastyczna, przyjemnie napięta, gładka i nawilżona. Jej koloryt staje się ujednolicony, zmarszczki są wygładzone, a głębokie bruzdy spłycone. Zabieg przeprowadzony na skórze głowy powoduje, że włosy przestają wypadać, są silniejsze i zdrowsze. Niewątpliwie jedną z największych zalet osocza bogatopłytkowego jest jego skuteczność i pochodzenie, a także fakt, że nie wywołuje reakcji alergicznych.
Osocze bogatopłytkowe w Warszawie. Wybierz najlepszy gabinet medycyny estetycznej dla siebie, sprawdź ceny, opinie pacjentów i umów wizytę bezpłatnie.