Zabiegi

Sprawdzone i skuteczne zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie

Medycyna estetyczna

Sculptra – skuteczny preparat odmładzający na długo!

Czym jest Sculptra?

Sculptra ™ to efektywny preparat (środek wolumetryczny) do wstrzyknięć dający nowe możliwości w zakresie odmładzania skóry, poprzez naturalną stymulację skóry do produkcji kolagenu, a nie wypełnienie. Zawiera kwas L-polimlekowy, którego zastosowanie pozwala stopniowe na uzyskanie widocznych rezultatów w postaci przywrócenia utraconej jędrności skóry, podniesienia owalu twarzy, wypełnienia konturów twarzy, bruzd nosowo-wargowych i zmarszczek.

Kwas l-polimlekowy (PLLA) to syntetyczna substancja, która ulega wchłanianiu i biodegradacji w skórze, przez co odznacza się wysokim bezpieczeństwem stosowania. Jest szeroko wykorzystywana w medycynie już od ponad 30 lat. W 2009 została zatwierdzona przez amerykańską Food and Drug Administration (FDA) do terapii defektów estetycznych.

Zabieg dedykowany jest osobom oczekującym naturalnego, subtelnie pojawiającego efektu, który nie zdradza o ingerencji lekarza medycyny estetycznej.

Efekty są widoczne w ciągu kilku tygodniu od wykonania zabiegu. W tym czasie zawarty w preparacie kwas L-polimlekowy w miejscu iniekcji stymuluje główne komórki naszej skóry – fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych. Dochodzi więc do naturalnej odbudowy utraconego wraz z wiekiem kolagenu i odtworzenia rusztowania skóry. Pozwala to na stopniowe przywrócenie pełniejszych rysów twarzy, poprawę konturu, ujędrnienie i korektę zmarszczek. Za pomocą preparatu Sculptra można także skutecznie zmniejszyć widoczność tzw. chomików na policzkach czy wypełnić „dolinę łez”.

 

Kompleksowa korekcja różnych partii twarzy:

  • Gładkich fałdów, bruzdy nosowo-wargowe,
  • Zmarszczki palacza,
  • Zapadnięte policzki i zmarszczki na policzkach oraz podbródku,
  • Opadnięte kąciki ust,
  • „Dolina łez”
  • Korekcja owalu twarzy,
  • Utrata jędrności skóry
  • Ubytki okolicy oczodołu.
  • Odmładzanie dłoni
  • Leczenie lipoatrofii – miejscowego lub ogólnego zaniku tkanki tłuszczowej

 

Przeciwskazania

Głównymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są ciąża i okres laktacji, infekcje wirusowe i bakteryjne skóry, stany zapalne, obecna choroba nowotworowa, choroby autoimmunologiczne, stosowanie leków przeciwzakrzepowych oraz skłonność do powstawania keloidów i blizn przerostowych.

 

Przebieg zabiegu

Zabieg musi być poprzedzony konsultacją, w czasie której wykwalifikowany lekarz dokonuje oceny stanu skóry, decyduje o możliwości podania preparatu i ustala przebieg terapii.

Jednorazowa procedura trwa zwykle około 30 minut i polega na iniekcjach substancji Sculptra w objęte terapią miejsca twarzy. Aby zminimalizować dyskomfort towarzyszący wkłuciu można zastosować znieczulenie miejscowe. Preparat wstrzykiwany jest w głębokie warstwy skóry właściwej i tkankę podskórną, gdzie stwierdzono zanik objętości. Niemal bezbolesne nakłucia wykonywane są za pomocą bardzo cienkich igieł, które nie pozostawiają większych śladów na skórze. Po zakończeniu zabiegu lekarz wykonuje masaż, który ułatwia równomierne rozprowadzenie preparatu i zabezpiecza przed powstawaniem podskórnych grudek.

 

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu należy zgodnie z zaleceniami lekarza, kilka razy dziennie masować objęty terapią obszar. Przez kilka dni powinno się również unikać ekspozycji na słońce oraz zrezygnować z solarium i sauny.

 

Ilość zabiegów

Liczba zabiegów i dawkowanie preparatu dobierana jest indywidualnie w zależności od wieku, oczekiwań i potrzeb pacjenta. U większości osób zaleca się wykonanie około 3 zabiegów w 4 do 6 tygodniowych odstępach czasu. W przypadku delikatnych zmarszczek i niewielkiej utraty jędrności skóry zadowalające rezultaty można osiągnąć już po jednorazowej aplikacji preparatu Sculptra.

Efekty pojawiają się stopniowo i mogą utrzymywać nawet do 2 lat po zakończeniu terapii. Jest to jednak kwestia indywidualna, związana ze stopniem zaawansowania procesu
starzenia się skóry, uwarunkowaniami genetycznymi i trybem życia.

 

Skutki uboczne

Podobnie jak w przypadku większości zabiegów, aplikacji Sculptra mogą towarzyszyć skutki uboczne w postaci niewielkiego krwawienia, zaczerwienienia, bólu, zasinienia, obrzęku i tkliwości ostrzykniętych miejsc. Wszystkie wymienione działania niepożądane ustępują samoistnie do 3-4 dni po zabiegu. Ponadto w obszarze objętym terapią mogą powstawać niewidoczne, aczkolwiek wyczuwalne mikroguzki, które również samoczynnie zanikają na skutek wchłonięcia się preparatu.

 

 

Sprawdź gabinety i kliniki, które oferują najefektywniejszy, znany w medycynie estetycznej od ponad 30 lat, zabieg poprawiający jakość skóry i przywracający utraconą objętość twarzy Sculptra w Warszawie i okolicach.

Polecane kliniki: