Zabiegi

Sprawdzone i skuteczne zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie

Medycyna estetyczna

Ulthera

Ulthera to zabieg przeznaczony do nieinwazyjnego liftingu twarzy. Zabiegiem tym możemy odmłodzić twarz bez wykonywania cięć, blizn, siniaków oraz wkłuć, czyli bez jakiegokolwiek naruszenia ciągłości skóry. Nieinwazyjne działanie zabiegu Ulthera porównywalne jest do liftingu chirurgicznego. Metoda ta polega na koncentracji energii ultradźwiękowej w wybranych miejscach i na określonej głębokości. Zabieg ten bardzo precyzyjnie stymuluje procesy naprawcze w skórze, pobudzając fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych. Dzięki działaniu skoncentrowanych impulsów fal ultradźwiękowych, regeneruje się rusztowanie i struktura skóry dokładnie w miejscu zaistniałego problemu. Powoduje to zwiększenie gęstości i napięcia skóry.

 

Ulthera precyzyjnie modeluje twarz i przeciwdziała siłom grawitacji.

Zróżnicowane głowice pozwalają na dostarczenie energii dostosowanej do odpowiedniej głębokości w zależności od obszaru zabiegu. To pierwszy tak precyzyjny i nieinwazyjny zabieg liftingu tkanek miękkich.

 

Czas trwania zabiegu

Czas zależy od obszaru poddawanego zabiegowi i wynosi 1-2 godziny. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i można od razu wrócić do codziennej aktywności.

Efekt zabiegu

Efekt zależy od indywidualnych cech organizmu pacjenta i właściwości jego skóry. Terapia Ulthera od razu ukazuje zwiększenie gęstości, a przez to wygładzenie skóry. Lifting i napięcie skóry pojawia się stopniowo do 90 dni po zabiegu, utrzymywany przez okres minimum roku. Najnowsze badania wykazują, że efekt po zabiegu może trwać do 2-3 lat. Zabieg może być powtarzany.

Ulthera zmniejsza nawisy skórne i zwiotczenia nie tylko okolic oczu, ale również policzków, linii żuchwy czy podbródka, dzięki czemu twarz nabiera odświeżonego, młodszego wyrazu i wyglądu. Wykonując ten zabieg modelowanie twarzy jest wyjątkowo precyzyjne, a odmładzanie skóry spektakularne.

Wskazania

Zabieg przeznaczony jest dla osób o obniżonych brwiach, nadmiarze skóry górnej powieki, opadających powiekach, policzkach, zwiotczałym podbródku, głębokich fałdach nosowo-wargowych, zaniku linii żuchwy i opadającym kąciku ust.

Przeciwskazania

Otwarte rany lub zmiany chorobowe twarzy, zmiany trądzikowe, stenty metalowe oraz implanty (nie jest to przeciwwskazanie, ale należy poinformować o ich posiadaniu osobę wykonująca zabieg), bioabsorbowalne implanty mechaniczne, wszczepione urządzenia elektryczne, aktywne systemowo lub lokalnie choroby skóry, terapia przeciwzakrzepowa, zaburzenia krwotoczne i inne dysfunkcje hemostatyczne.

Polecane kliniki: