Zabiegi

Sprawdzone i skuteczne zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie

Medycyna estetyczna

Cosmelan – innowacyjna, skuteczna kuracja przeciw przebarwieniom skórnym

Cosmelan jest innowacyjnym preparatem o silnym działaniu depigmentacyjnym i odżywczym. Pozwala pozbyć się plam barwnikowych, piegów, przebarwień posłonecznych czy hormonalnych, a także nawilża i odżywia skórę, przywracając jej gładkość i miękkość. Preparat nakładany jest na twarz pacjenta przez lekarza, a kontynuacja terapii odbywa się w domu. Program dopasowuje się do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta oraz do fototypu jego skóry. Efekty działania Cosmelanu można obserwować już tydzień po wykonaniu zabiegu.

Po co stosuje się kurację Cosmelan?

W komórkach barwnikowych naskórka produkowana jest melanina – grupa pigmentów, które odpowiadają za kolor skóry. Melanina chroni też skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV (emitowanego przez słońce czy lampy w solariach). Gdy melatoniny jest za dużo, na skórze powstają brązowe lub brunatne plamy. Dotyczy to w szczególności tych części ciała, które najczęściej wystawia się na słońce – twarzy, dekoltu, ramion czy dłoni i rąk. Na powstawanie plam barwnikowych wpływ mają także hormony, których zaburzenia może powodować ciąża lub stosowanie tabletek antykoncepcyjnych. Właśnie po to, by pozbyć się takich krępujących przebarwień, stosuje się kurację Cosmelanem.

Jakie właściwości ma Cosmelan?

Cosmelan jest preparatem nowej generacji, który zawiera substancje rozjaśniające, działające natychmiast po ich aplikacji na skórę. Może być stosowany dla każdego rodzaju i fototypu skóry. Wykorzystuje się go do likwidacji przebarwień hormonalnych (głównie typu chloasma, melasma), a także małych plam, takich jak piegi, przebarwienia posłoneczne czy zmiany barwnikowe. Ponadto Cosmelan stymuluje odnowę kolagenu, zwęża pory i przyczynia się do zmniejszenia wydzielania łoju przez skórę.

Cosmelan Warszawa – Jak przebiega kuracja?

Przed rozpoczęciem terapii konieczna jest konsultacja ze specjalistą w wybranej klinice. Pacjent dowiaduje się wszystkich informacji na temat działania Cosmelanu i terapii z jego wykorzystaniem.
Pierwszym etapem kuracji jest zabieg w gabinecie lekarskim. Lekarz oczyszcza i odtłuszcza skórę przy pomocy specjalistycznego preparatu, który usuwa też z powierzchni skóry martwe komórki. Dzięki temu składniki aktywne zawarte w Cosmelanie mogą efektywnie wniknąć w głąb skóry. Następnie na twarz nakładana jest maska Cosmelan 1. Lekarz dopasowuje czas aplikacji maski do fototypu, rodzaju i stanu zdrowia skóry, a także do wielkości przebarwień. Po aplikacji preparatu pacjent opuszcza gabinet. Maska musi pozostać na skórze przez kilka godzin (od 5 do 10, w zależności od ustaleń z lekarzem).
Drugi etap kuracji odbywa się w domu i wykorzystuje się do tego krem Cosmelan 2. Dzięki temu efekt zabiegu zostaje pogłębiony i utrwalony. Nie należy przerywać terapii przed wyznaczonym czasem, ponieważ przebarwienia mogą znów pojawić się na skórze. Pierwsze rezultaty widoczne są już tydzień po zabiegu, jednak zwykle cała kuracja trwa około 3 miesięcy (przez taki czas należy stosować krem Cosmelan w domu).
W trakcie kuracji nie można stosować żadnych środków złuszczających oraz wybielających innych niż Cosmelan. Mogłoby to zakłócić działanie preparatu i o osiągnięcie zamierzonych rezultatów.

Zalecenia po zabiegu

Dwa dni po wykonaniu zabiegu skóra może być zaczerwieniona – dotyczy to zwłaszcza cer wrażliwych. Jest to naturalna reakcja na działanie preparatu. Pacjentowi może towarzyszyć też uczucie pieczenia i napięcia skóry. Takie objawy może złagodzić częstsze stosowanie kremu nawilżającego. Inne objawy, które mogą się pojawić to:

  • Łuszczenie się skóry,
  • Tkliwość skóry,
  • Nasilenie zmian trądzikowych.

Dalsza kuracja, przeprowadzana w domu, nie może zostać przerwana przed wyznaczonym terminem. Mniej więcej tydzień, dwa tygodnie i miesiąc po zabiegu, zwykle odbywają się wizyty kontrolne w gabinecie lekarskim.
W tracie terapii i po jej zakończeniu konieczne jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych z wysokim wskaźnikiem ochrony (SPF 50).

Przeciwwskazania do zastosowania kuracji

W określonych przypadkach kuracja Cosmelanem nie jest wskazana. Do głównych przeciwwskazań należą:

  • Alergie skórne,
  • Opryszczka,
  • Ciąża i okres karmienia piersią,
  • Infekcje wirusowe i bakteryjne,
  • Leczenie pochodnymi witaminy A,
  • Skłonność do powstawania bliznowaceń.

 

Pozbądź się przebarwień i ciesz się odmłodzoną skórą wybierając kurację Cosmelan w jednym z gabinetów medycyny estetycznej w Warszawie. Ważne: Nie ma jednej uniwersalnej metody na leczenie wszystkich przebarwień, dlatego o metodzie, która będzie skuteczna w danym przypadku np piegi, przebarwienia posłoneczne, po lekach, po urazach, hormonalne – powinien zdecydować lekarz po konsultacji. Z naszego doświadczenia wiemy, że bardzo dobrze działają również lasery np Laser bromkowo-miedziowy, laser frakcyjny, zabieg IPL, a także w wielu przypadkach terapia Cosmelanem.

Polecane kliniki: