Zabiegi

Sprawdzone i skuteczne zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie

Medycyna estetyczna

Oxybrazja – nowoczesny sposób na zdrową skórę.

Oxybrazja (bądź oksydermabrazja), nazywana także mikrodermabrazją wodno-tlenową, jest nowoczesnym i w pełni bezpiecznym zabiegiem. Może być przeprowadzona na każdym rodzaju skóry, bez względu na wiek. Uważana jest za jedną z najbardziej innowacyjnych metod rewitalizacji skóry. Swoim działaniem przypomina mechaniczny peeling złuszczający naskórek. Jednak efekty, jakie można osiągnąć dzięki oxybrazji, są o wiele bardziej spektakularne. Szczególnie polecana jest w przypadku cery wrażliwej, skłonnej do alergii i naczynkowej.

Odpowiednie przygotowanie 

Przed przystąpieniem do zabiegu oxybrazji, niezbędne jest wykonanie demakijażu oraz dokładne oczyszczenie skóry. W celu uzyskania jeszcze lepszych efektów, można dodatkowo wykonać delikatny peeling skóry, np. enzymatyczny. Zabieg wykonywany jest w specjalnych okularach ochronnych, osłania się również okolice uszu. Jest to nie tylko gwarancją komfortu, ale stanowi także ochronę przed wystąpieniem stanów zapalnych ucha.

Przebieg zabiegu 

Oxybrazja jest metodą bezdotykową. Wykonuje się ją przy użyciu specjalnego aplikatora, trzymanego w odległości kilku milimetrów od skóry, z którego pod wpływem ciśnienia sprężonego powietrza, wydobywają się rozproszone drobinki soli fizjologicznej. Urządzenie wytwarza ciśnienie o mocy od 6 do 10 barów. Strumień uderzający o powierzchnię skóry, złuszcza warstwę rogową naskórka. Jest to proces całkowicie bezbolesny, dający przyjemne uczucie chłodu i świeżości. Skóra zostaje w ten sposób pobudzona do naturalnego procesu regeneracyjnego. Zabieg wykonuje się na twarzy, szyi oraz dekolcie przez czas od 30 do 60 minut. Najlepsze efekty uzyskuje się po przeprowadzeniu serii zabiegów. Ich ilość uzależniona jest od indywidualnych potrzeb i wynosi od 3 do 10 zabiegów na tydzień.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg?

Mikrodermabrazia wodno-tlenowa ma szerokie zastosowanie i wykazuje dobroczynny wpływ na wiele rodzajów problemów skórnych. Nie powoduje podrażnień, w związku z tym polecana jest w szczególności w przypadku cery wrażliwej, skłonnej do alergii oraz naczynkowej. Zastosowanie podczas zabiegu czystego tlenu, przyczynia się do redukcji ilości bakterii beztlenowych, obecnych na powierzchni skóry oraz w przewodach wyprowadzających gruczołów łojowych, dzięki czemu zabieg jest bardzo korzystny dla osób borykających się z trądzikiem. Zabieg zalecany jest także podczas wzmożonej produkcji łoju lub przesuszeń, przebarwień bądź blizn obecnych na skórze. Korzyści z zabiegu odniosą również osoby, których cera stała się szara i pozbawiona naturalnego blasku, jędrności oraz elastyczności. Jest to doskonały sposób na odmłodzenie wyglądu skóry oraz spłycenie istniejących na niej zmarszczek.

Efekty, które pokochasz

Niesłabnąca popularność oxybrazji wynika z faktu, iż na efekty nie trzeba długo czekać. Są one widoczne już po zakończeniu pierwszego zabiegu, a jest ich naprawdę sporo. Skóra jest oczyszczona z zaskórników i toksyn, wygląda świeżo, i promiennie. Jest rozjaśniona, o wyrównanym kolorycie. Podczas wykonywania zabiegu została odżywiona, dzięki czemu jest napięta i jedwabiście gładka w dotyku. Rozszerzone pory i drobne zmarszczki są mniej widoczne. Intensywne dotlenienie skóry działa również kojąco i poprawia samopoczucie.

Regularne wykonywanie zabiegu oddziałuje na skórę właściwą, pobudzając tkanki do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Efektem tego jest zwiększenie elastyczności skóry oraz spłycenie powierzchownych zmarszczek. Oxybrazja pobudza mikrokrążenie, które korzystnie wpływa na procesy regeneracyjne skóry, w tym na zmniejszenie widoczności blizn. Dzięki zabiegom oxybrazji skóra wygląda świeżo i młodo.

Przeciwwskazania

Mimo iż zabieg oxybrazji jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny, istnieją sytuacje, w których należy powstrzymać się od przeprowadzania go. Należą do nich: przerwana ciągłość naskórka w wyniku zadrapań i skaleczeń; stany zapalne skóry wywołane wirusami, bakteriami i grzybami; zmiany ropne; świeże i bolesne blizny; aktywna faza łuszczycy; nowotwory skóry oraz przewlekłe zapalenie zatok.

 

Sprawdź gabinety w których wykonasz oxybrazję w Warszawie

Polecane kliniki: