Zabiegi

Sprawdzone i skuteczne zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie

Medycyna estetyczna

Powiększanie ust – sposoby na pełne, symetryczne wargi

Powiększanie ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Nowoczesne technologie umożliwiają uwypuklenie warg czy modelowanie ich kształtu z wykorzystaniem bezpiecznych materiałów, w sposób nieinwazyjny. Wykorzystuje się do tego np. kwas hialuronowy, kolagen czy własny tłuszcz. Powiększanie warg może odbywać się m.in. poprzez wstrzykiwanie preparatów pod skórę – bez konieczności przeprowadzania zabiegów chirurgicznych i rekonwalescencji (chociaż i takie, nieco bardziej inwazyjne metody również się wykorzystuje).

Inwazyjne i nieinwazyjne metody powiększania ust – różnice

Nieinwazyjne metody powiększania ust to takie, do których wykonania nie wykorzystuje się skalpela, a materiał wprowadzany jest przy pomocy cienkich igieł. Chirurgiczne powiększanie ust polega na wszczepieniu pod skórę dopasowanych do pacjenta implantów.

Metody inwazyjne dają trwały efekt, co dla części osób jest zaletą, dla innych wadą. Chirurgiczne powiększanie ust, np. z wykorzystaniem implantów, to zabieg, który wymaga rekonwalescencji.

Nieinwazyjne metody, takie jak wstrzykiwanie kwasu hialuronowego czy tłuszczu własnego, nie dają trwałych efektów – wstrzykiwany materiał z czasem się wchłania i zwykle nie zostawia żadnych śladów. Zabiegi można oczywiście powtarzać. Trwają one krótko, a po ich przeprowadzeniu nie jest konieczna rekonwalescencja – pacjenci najczęściej mogą od razu wracać do codziennych aktywności. Ponadto wykorzystywane materiały są bezpieczne i obojętne dla organizmu.

Metod powiększania ust oraz materiałów do tego wykorzystywanych jest wiele. Poniżej znajdują się przykłady najbardziej popularnych lub znanych sposobów.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym Warszawa

To jedna z najpopularniejszych metod powiększania ust. Do modelowania kształtu warg wykorzystuje się kwas hialuronowy – substancję, która naturalnie występują w ludzkim organizmie i jest jednym z głównych składników skóry. Kwas hialuronowy wiąże wodę i łączy włókna kolagenowe. W związku z tym substancja z kwasem hialuronowym wprowadzana pod skórę jest tolerowana przez organizm, a ryzyko powikłań po zabiegu – minimalne.

Jak wygląda zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym?

Do warg, przy pomocy cieniutkiej igły, wprowadza się preparat z usieciowionym kwasem hialuronowym. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym – z wykorzystaniem maści znieczulającej lub po aplikacji znieczulenia.

Efekty powiększania ust kwasem hialuronowym:

  • Usta są pełniejsze niż przed zabiegiem,
  • Kontur warg jest wyraźniejszy,
  • Wargi są miękkie i nawilżone.

Efekt utrzymuje się około 12 miesięcy. Po tym czasie można powtórzyć zabieg.

Powiększanie ust implantem

Jest to jedna z tzw. inwazyjnych metod powiększania ust. Polega na wprowadzeniu pod skórę implantu wykonanego np. z silikonowego granulatu. Nowoczesne implanty mogą mieć postać gładkich walców, które poszerzone są w środkowych częściach. Takie implanty dostępne są w różnych rozmiarach.

Jak wygląda zabieg powiększania ust implentem? Po wewnętrznej stronie ust, na granicy czerwieni wargowej, wykonuje się dwa małe nacięcia (w kącikach ust), przez które wprowadza się implant. Zabieg odbywa się w znieczuleniu lokalnym. Czas jego trwania to około 60 minut. Kończy się założeniem szwów, które nie powinny być widoczne (jeśli są odpowiednio założone). Po jego przeprowadzeniu konieczna jest rekonwalescencja.

Efekty powiększania ust są trwałe. Implanty można wymienić na większe lub mniejsze albo je wyciągnąć.

Modelowanie ust własnym tłuszczem

Aby wymodelować usta własnym tłuszczem, należy uprzednio pobrać jego odpowiednią ilość z niewidocznego miejsca ciała, np. z brzucha (lub innej części ciała, na której występuje większa ilość tanki tłuszczowej). Pobrany materiał opracowuje się w laboratorium, a następnie dokonuje się iniekcji w czerwień wargową.

Opracowywanie tkanki tłuszczowej może odbywać się na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na odwirowywaniu tkanki. W efekcie otrzymuje się materiał, który zawiera komórki tłuszczowe, wolne lipidy, krew czy fragmenty tkanek. Taki materiał jest zwykle wchłaniany przez organizm tuż po zabiegu, w związku z czym procedurę należy powtarzać kilkukrotnie. Efekt utrzymuje się kilka miesięcy.

Drugim sposobem jest filtrowanie tkanki tłuszczowej i uzyskiwanie z niej izolatu komórek tłuszczowych, który dodatkowo zawiera też komórki macierzyste. Te z kolei oddziałują także na skórę wokół ust, pobudzają procesy regeneracyjne skóry, która staje się dotleniona i odżywiona. Efekt takiego zabiegu może utrzymać się nawet kilkanaście miesięcy.

Inne metody powiększania ust

Usta można modelować też na inne sposoby. Jedną z nieinwazyjnych metod jest powiększanie ust kolagenem. Zabieg ten przynosi podobne efekty, co powiększanie kwasem hialuronowym. Kolagen może jednak być mniej trwały od kwasu i powodować reakcje alergiczne.

Do inwazyjnych metod zalicza się z kolei przeszczep własnej skóry. W tym przypadku skóra pacjenta pełni funkcję implantu. Efekt zabiegu jest trwały. Nie ma ryzyka odrzucenia implantu, ponieważ tkanka pochodzi z organizmu pacjenta.

 

Zabieg powiększania ust jest realizowany w wielu gabinetach medycyny estetycznej  w Warszawie. Wybierz metodę i najlepszy gabinet dla siebie.

Polecane kliniki: