Artykuły

Światowe trendy i nowe technologie w medycynie

Medycyna estetyczna

Pigmentacja medyczna – sposób na pozbycie się kompleksów

Pigmentacja medyczna cieszy się rosnącą popularnością, ponieważ pozwala na pozbycie się śladów po zabiegach chirurgicznych, chemioterapii czy schorzeniach zostawiających zmiany w wyglądzie skóry. Kto i kiedy może z niej skorzystać?

Medyczny makijaż permanentny – na czym to polega?

Mikropigmentacja polega na wprowadzeniu do skóry specjalnego barwnika, poprzez liczne, maleńkie nakłucia. W zależności od defektu, który przy jej pomocy chce się poprawić, dobiera się kolor tuszu. Zabieg jest bolesny, ale efekty, jakie dzięki niemu można uzyskać, rekompensują wszelki dyskomfort.

Zabieg mikropigmentacji medycznej przeprowadza doświadczona linergistka, najczęściej w klinikach medycyny estetycznej. Ważne jest, aby wybrać miejsce specjalizujące się właśnie w tym rodzaju makijażu permanentnego, ponieważ daje to gwarancję prawidłowo i bezpiecznie przeprowadzonego zabiegu oraz osiągnięcie spodziewanych rezultatów.

Czy to bezpieczne?

Każdy zabieg naruszający ciągłość naskórka powinien być poprzedzony konsultacją i wykonywany przez specjalistę, w sterylnych warunkach. Pozwala to wykluczyć ryzyko zarażenia wirusami, powikłań, a także nieprawidłowo wprowadzonego pod skórę tuszu. Jeśli wybór miejsca do przeprowadzenia zabiegu pada np. na klinikę specjalizującą się w mikropigmentacji medycznej, zabieg jest w pełni bezpieczny dla zdrowia.

Dla kogo mikropigmentacja medyczna?

Z zabiegu mogą skorzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy borykają się z bliznami czy schorzeniami skóry, powodującymi dyskomfort. Przy jego pomocy można np. zrekonstruować czerwień wargową po operacji rozszczepu wargi, skorygować kształt lub wyrównać wielkość ust. Sprawdza się on także do odbudowy kolorytu skóry w przypadku blizn po cięciach chirurgicznych i urazach, a także u osób po chemioterapii, do rekonstrukcji brwi lub podkreślenia linii powiek przy braku rzęs. Często przy pomocy medycznego tatuażu wykonuje się wizualną rekonstrukcję brodawki sutkowej po zabiegach przeprowadzanych w obrębie piersi. Z mikropigmentacji medycznej korzystają także osoby dotknięte bielactwem.

Wskazania:

  • Łysienie plackowate
  • Blizny po powiększeniu lub zmniejszeniu piersi
  • Rekonstrukcja otoczek sutkowych
  • Blizny po oparzeniach
  • Rozszczep wargi i podniebienia
  • Rekonstrukcja brwi
  • Blizny po cięciach chirurgicznych i urazach
  • Blizny po przeszczepach
  • Wizualne uzupełnienie owłosienia na skórze twarzy i głowy
  • Bielactwo

Jak długo utrzymuje się efekt?

W związku z tym, że wprowadzony pod skórę tusz ulega stopniowemu rozjaśnieniu, a sam naskórek złuszczaniu, efekt zabiegu z czasem staje się mniej intensywny. Dobrze jest zatem powtórzyć zabieg dla odświeżenia efektu co kilka lat lub w zależności od potrzeb i osobistych upodobań.

Mikropigmentacja medyczna cieszy się rosnącą popularnością nie tylko dlatego, że już jeden zabieg przynosi spektakularne efekty wizualne. Równie ważnym jego aspektem jest możliwość pozbycia się kompleksów i tym samym uwolnienie od psychicznego obciążenia, jakie bardzo często powodują defekty w wyglądzie. Wystarczy kilka ukłuć i chwila niewielkiego bólu, żeby wrócić do normalnego funkcjonowania.

Najczęściej wykonywane:

  • Pigmentacja medyczna piersi, biustu, brodawek
  • Pigmentacja medyczna brwi
  • Pigmentacja medyczna włosów
  • Pigmentacja medyczna blizn

Przeczytaj więcej na temat makijaż permanentny

Inne polecane artykuły:

Medycyna estetyczna

Medycyna Estetyczna Warszawa

Medycyna estetyczna pozwala w bezpieczny, nieinwazyjny sposób poprawić wygląd twarzy i ciała pacjentów, usunąć niedoskonałości, a także zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry. Nastawiona jest przede wszystkim na profilaktykę oraz leczenie zaawansowanych zmian.Nowoczesne, bezpieczne technologie pozwalają uzyskać naturalny wygląd…

więcej