Artykuły

Światowe trendy i nowe technologie w medycynie

Medycyna estetyczna

Absurdy w artykułach na temat medycyny estetycznej

Każdego dnia powstaje setki artykułów na temat medycyny estetycznej, ale niestety większość z nich jest nielogicznych i wprowadzających w błąd. Autorzy często stosują uproszczenia oraz skróty myślowe, które świadczą o tym, że piszący nie ma pojęcia, o czym pisze.

Jednym z wielu przykładów jest ostatni artykuł wydawałoby się w dobrym portalu Styl który pokazuje, jak rodzą się takie absurdy, ponieważ w krótkim tekście każde niemal zdanie jest bezsensowne.

Artykuł ma tytuł: „Jak skutecznie pozbyć się trądziku”, ale już pierwsze zdanie wskazuje, że nie o trądzik chodzi, tylko zaś o blizny potrądzikowe. Czyżby autor nie odróżniał problemu trądziku od problemu blizn po trądziku – przecież to są kompletnie różne od siebie problemy!

Niestety im „dalej w las” tym jest coraz gorzej, gdyż autor wskazuje, że nie ma pojęcia o bliznach i przedstawia metody leczenia, które są nieskuteczne.

Wytłumaczmy czym jest blizna

Rodzajów blizn jest bardzo dużo, ale jest to tkanka o zaburzonej strukturze, którą możemy leczyć na wiele sposobów. Natomiast w przypadku blizn potrądzikowych problemem zazwyczaj jest ubytek tkanki np. blizny zanikowe (większe i mniejsze wgłębienia).

Mikrodermabrazja

We wspomnianym artykule czytamy. „Najprostszą i najtańszą metoda jest peeling i mikrodermabrazja (kilka zabiegów)”. Trzeba wiedzieć, że blizna dotyczy struktury skóry właściwej, która powstaje przy uszkodzeniu skóry właściwej, a nie naskórka.

Dlatego właśnie wspomniane metody są bzdurą i jest ZEROWA szansa aby zadziałały. Mikrodermabrazja działa na naskórek, a nie na skórę właściwą!

Przez moment może się wydawać, że stan blizn jest lepszy, ale jest to efekt optyczny na krótką chwilę. Efekt podobny jak kremy z kolagenem – polecamy przeczytać artykuł w którym pokazujemy jak producenci kremów manipulują konsumentami.

Mikrodermabrazja nie jest ani najtańszą, ani skuteczną metodą usuwania blizn skóry właściwej, a wręcz przeciwnie!

Peelingi


Autor wspomina w tekście o peelingach, ale niestety bez określenia jakie dokładnie, a jest to oczywisty błąd, ponieważ są peelingi, które działają bardzo płytko na naskórek oraz takie, które działają głębiej, ale z założenia są niebezpieczne. Decydując się w na głębokie peelingi chemiczne, trzeba wiedzieć, że powstaje po nich bardzo rozległa rana, która goi się nawet przez kilka tygodni i jest spore ryzyko powikłań w postaci nowych blizn, a także przebarwień.

Mezoterapia

Inną opcją którą sugeruje nam autor w celu usunięcia blizn potrądzikowych jest niwelowanie blizn mezoterapią.

W skrócie Mezoterapia, to zabieg polegający na wstrzyknięciu niewielkiej ilości mieszanki opartej na kwasie hialuronowym, aminokwasach, wyciągach roślinnych i peptydach. Efekty mezoterapii zastosowanej na blizny będą żadne. Dzieje się tak, ponieważ skóra nie wytworzyła prawidłowej struktury kolagenu, a mezoterapia dostarczy jej kwasu hialuronowego, peptydu i wyciągu roślinnego.

Laseroterapia

Na koniec czytamy, że „Coraz większą popularność zyskuje laseroterapia, której celem jest przebudowanie włókien kolagenowych i odnowa komórek.” Nareszcie autor poleca dobrą i uznaną metodą niwelowania i usuwania blizn. Natomiast w tekście nie ma informacji, jaki laser na blizny będzie skuteczny, a to jest bardzo ważne, ponieważ laserów jest bardzo wiele i nie każdy nadaje się do usuwania blizn.

Kolejnym przykładem braku logiki w końcówce artykułu jest „Po dość bolesnym zabiegu, mimo miejscowego znieczulenia, pozostaje zaczerwienienie skóry, które znika po godzinie. Już bezpośrednio po leczeniu laserem możesz nałożyć na twarz makijaż i wrócić do pracy.”

Wskazanie przez autora na bolesność zabiegu i konieczność znieczulenia, jest dobre, ponieważ sugeruje, że zabieg jest silny i ma to sens przy leczeniu blizn. Natomiast informacja, że pozostanie po nim „zaczerwienie skóry, które zniknie po godzinie” świadczy o czymś wręcz przeciwnym. Po zabiegu pozostają ślady nawet na kilka miesięcy, a nie godzin.

Mieliśmy okazję kilka miesięcy temu pisać o laserowym usuwaniu blizn, więc polecamy artykuł, gdyż jest w nim sporo cennych informacji odnośnie wyboru metody https://medycynaestetyczna.waw.pl/metody-usuwania-blizn/

Inne polecane artykuły:

Medycyna estetyczna

Medycyna Estetyczna Warszawa

Medycyna estetyczna pozwala w bezpieczny, nieinwazyjny sposób poprawić wygląd twarzy i ciała pacjentów, usunąć niedoskonałości, a także zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry. Nastawiona jest przede wszystkim na profilaktykę oraz leczenie zaawansowanych zmian.Nowoczesne, bezpieczne technologie pozwalają uzyskać naturalny wygląd…

więcej